Skocz do zawartości

webasto


krzych7676

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie odpala się webasto,,,,czy ktoś z was miał podobny problem???Dodam że dzieje się to od niedawna,wcześniej działało bez zarzutów.(ustawiam na konktertną godzinę ,dmuchawa odpala ,kontrolka wiatraczka miga na czerwono,a webasto przy silniku stoi w miejscu)Zauważyłem że wcześniej kiedy temp,otoczenia była zbyt niska to po przejechaniu zbyt krótkiego dystansu webasto jeszcze przez chwile dogrzewało,,a teraz nicccc...pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o webasto na tym forum było już pisane bardzo wiele. Przyczyn może być sporo. Najprostsze to sprawdzić bezpiecznik, potem sprawdzić świece a to że ci webasto chodziło jeszcze przez jakiś czas po wyłączeniu silnika to normalne, gorzej gdyby się od razu wyłączało. Jak sam nie dojdziesz co jest grane to..; serwis choć te z tego co wiem nie zbyt chętnie się za to biorą i często odsyłają do serwisu Webasto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to się biorą ale do wymiany całego pieca za 3 000. Figuruje w ASO jako część cała nie naprawialna. U mnie podobny problem, wiatraczek świeci a webasto nic nie odzywa się. Z tego co sprawdzałem wygląda na sterownik. Jak kolega marcinekk zauważył jednak może to być wszystko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to najlepiej podjechać do serwisu, który zajmuje się tylko webastami , mam 2 webasta: w galaxy i freelander, jak mi one szwankowały , to nie naprawiałem je w fordzie i landroverze, tylko u człowieka , który zajmuje się tylko ogrzewaniami niezależnymi, zresztą dużo ciężarówek ma ogrzewanie niezależne i mało kto w nich te ogrzewanie naprawia w "oryginalnych" serwisach. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
po pierwsze nie 15 tylko 30 a po drugie można sobie włączyć nawet na 5 minut np, robiąc to po przez pilota. Żeby było ciepło (oczywiście zależy przy jakich mrozach) to webasto musi "pochodzić" ok 15 minut minimum. Każdy co prawda inaczej rozumie pojęcie ciepła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.