Skocz do zawartości

(SWIATLA)mam pytanie odnosnie swiatel


hajpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam BMW po liftingu 2000r.Kilkanascie dni temu rozklejalem lampy i wymienialem regolatory bo byly pourywane wszystkie 4 i strasznie krotko swiecily mi lampy,po wymianie regolatprow podnioslem je do samej gory imbusem.Swieco lepiej ale jeszcze nie ma tego efektu co powinie byc....Na oko to swieca okolo 30metrow mowie o xenonach.Nie da sie wiecej podniesc tys swialel?Po naprawie jak wstawilem lampy silniczki dzialay swiatla sie regolowaly tz widzialem na scianie ze sie ruszaly.tak jak mowilem swieca okolo 30 metrow i swiatlo wbija sie w ulice.Co to moze byc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może są źle zamontowane te regulatory od wysokości..... ja mam takie same jak ty i moge je naprawde wysoko podkręcić wręcz mogą świecić wysoko po drzewach :)

tez u siebie wymieniałem jeden regulator od skrętu poziomego i to bez rozklejania umęczyłem sie przy tym strasznie ale się powiodło... niestety wydaje mi się że coś i tak mi słabo te xenony świecą .. fak że mam i soczewkę i szkło brudne od wewnątrz i do tego zmatowione trochę szkło od zewnątrz ale aby to tak strasznie pogarszało zasięg i moc światła? może się ktoś wypowie...

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da sie to sprawdzic?czy czujniki sa dobre?jesli tak to jak to mozna zrobic?jak wlaczylem to podniosly sie do gory i opadly.Na wachaczach sa te czujniki wiem ze na jednym przednim i na tylnym juz nie pamietam na ktorych (prawy,lewy wachacz)jak ten czujnik mniej wiecej wyglada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czujniki to poz.1 i 9. Ja odpiąłem czujnik od wahacza i delikatnie poruszałem góra-dól na zapalonych światłach. Nie było reakcji poziomu świateł, kupiłem używkę i po sprawie. Obydwa czujniki są po prawej stronie.

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/m/o/4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czujnik dałem 150,-. Mój czujnik padł po wymianie wahacza. Lamp nie regulowałem wcale. Jazda z uszkodzonym czujnikiem to porażka. Światła świeciły bardzo nisko. Miałem też uszkodzony silniczek w lampie. Dzisiaj wymieniałem. Teraz lampy po ustawieniu na stacji diagnostyczne działają jak trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze od x5 nie bedzie tanszy niz do e-39.mialem odkrecac te czujniki ale jest zimno w garazu tez..mam pytanie czy jak czujnik poziomujacy jest zepsuty to dzialaja swiatla czy nie??bo jak wlaczam swiatla to ruszaja sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.