Skocz do zawartości

Swap silnika z m40b18 na ...?


Thomas 88

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam do was kilka pytan w zwiazku z przekladka silnika i prosze o opinie i pomoc. Otoz w swojej buni mam m40 b 18 ale silnik powoli umiera (wytarty walek,zuzyte dzwigienki itp.) koszt naprawy jest nieoplacalny . chce kupic i zmienic silnik. W grę wchodzi m43 b18, 1,8 is 140 km lub m50b20 czyli 2,0 bez vanosa tak? Chcialbym wiedziec z ktorym silnikiem bedzie najlatwiej przy zmienianiu. Pytam was bo jeden mechanik mowi ze m43b18 bedzie zamontowac ciezko drugi mechanik mowi ze nie ma problemu wystarczy silnik z wiazka,trzeci mechanik mowi ze m50b20 bedzie zamontowac najlatwiej i kazdy mowi co innego az sie czlowiekowi we lbie kotluje :/ CHCIALBYM POPROSTU MIEC W MIARE ZADBANY SILNIK KTORY NIE BEDZIE KATOWANY TYLKO BEDZIE DAWAL PRZYJEMNOSC Z JAZDY BO JAZDA BUNIA Z OBECNYM SILNIKIEM TO MECZARNIA. Piszcie co wiecie moze tez juz przekladaliscie silniki i macie to za soba :) no i jeszcze jedno pytanie ile mniej wiecej kosztuje zadbany niewyzylowany kazdy z opisanych typow silnika :) dziekuje i pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy silnik montowany seryjnie w e36 to zaden problem :twisted:

a ceny M42 na swap to 1500-1800 kompletny z wydechem

M50B25 do ok 3 tys za pelny komplet i w to warto isc :cool2:

Jakby co to wal na pw zajmuje sie sprzedaza silnikow ceny raczej wyzsze od allegoro acz nieznacznie ale silniki po przegladach zalatwiam

sprawdzam kompresje wymieniam podstawowe uszczelki uszczelniacze, sprawdzam rozrzad itp silnik przychodzi gotowy do montazu :cool2:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtechnic wiesz ja plywam teraz w styczniu wybywam na kontrakt do kwietnia i jak wroce to bankowo bedzie zmieniany silnik . Jestem ze szczecina tutaj mechanicy dziwni sa strasznie wiekszosc wola za m50 b20 ok 3 tys z przekladka ja sie nie znam ale mi sie zdaje ze to ciut duzo:) Nie ma w okolicy kogos komu mozna zaufac co z tego ze przeloze silnik jak za 2 tys kilometrow szlag go trafi:) Mysle ze m 50 b25 bylby niezlym rozwiazniem wtedy napewno jest duza przyjemnosc z jazdy kiedy chce to wyprzedzam bo aktualnie jest to niemozliwe:( mowiac 3 tys zlotych za ten silnik masz na mysli wszystko mam na mysli skrzynia sprzeglo itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e36 ten silnik jestem w stanie wsadzic ci w kwocie 5 tys zl

Cena zawiera silnik skrzynie caly osprzet w tym wszystkie plastiki, nowe sprzegło wal napedowy zegary od R6 i caly uklad hamulcowy od 325i

Czyli cala przebudowa twojego 1,8 na 2,5

Gwarancja roczna na usluge

 

3 tys za kompletny swap na M50B20 to nie tak duzo, pytanie w jakim stanie silnik i osprzet i czy wymiennia wszystkie plastiki w komorze zeby to wygladalo jakos normalnie :wink:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jaki jest koszt i sens montażu silnika M43B19 w e36?

 

Kolega sie uparł że wrzuci taki do swojej e36 zamiast m40, ma kompetny silnik M43B19 z e46 z całą elektryka i wszystkim.

Próbowałem mu wybic ten pomysl z głowy, on twierdzi ze dobry mechanik jest mu to w stanie zrobic za 800zł. Jak wy to widzicie? Da sie to zrobic w tej kwocie (majac wszystkie graty) - no i czy wogóle jest sens?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.