Skocz do zawartości

316 i M40 wymiana chydroregulatorów, ocena wałka


staspolo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

będę wymieniał chydroregulatory (popychacze), nie chciał bym robić 2 razy tej samej roboty więc pytam: jak można ocenić stan wałka rozrządu i dźwigienek.

 

Róznica między "używaną częścią" a "nieużywaną"

http://img151.imageshack.us/img151/1738/roz8br.th.jpg

jest prawie nie wyczuwalna pod paznokciem, powiedział bym że mniejsza niż grubość kartki (położonej na biurku).

 

natomiast dźwigienek jeszcze nie widziałem w całosci...

 

prosze o jakieś wskazówki ew. problemy z jakimi mogę się spotkać podczas wymiany, i jeszcze pytanie gdzie znaleść punkty rozrządu - co by bałaganu nie narobić...

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wałek na "oko" raczej trudno ocenić. Do tego przygała by się odpowiednia miarka oraz jakieś dane jakie wymiary ownien mieć wałek.

W M40 niestety ten element (jak zreszta i popychacze) lubią się zużyć i to bardzo wcześniej.

 

Jeżeli chodzi o M40 to łatwo jest również wyjąć wałek (odpada dużo niepotrzebnych kosztów).

Natomisat jeżeli chodzi o problemy - to ja nie widze żadnych:

- rozbierasz rozrząd,

- odkręcasz dekiel,

- wykręcasz przewód doprowadzający olej na wałek (to jest ta rurka widoczna na zdjęciu0

- na koniec wykrecasz walek i wyjmujesz hydro regulatory

 

Zwroc uwage jezeli bedziesz montowal te same dzwigienki aby przy montazu znalazly sie one w tym samym miejscu.

 

Montaz:

- wkładasz regulatory (musza byc scisniete)

- wkrecasz wszystko w odwrotnej kolejności

- jezeli chodzi o rozrzad to na wale masz znak ale nie pamietam jak jes oznaczony walem - wydaje mi sie ze na jednym zabku jest zrobiony taki jakby maly uszczerbek.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.