Skocz do zawartości

Koszt żarówki do ringów e39 - czy inne będą ok?


vanperezzzi

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno jeden jak i drugi z was miał już oprawki modyfikowane przez poprzedniego właściciela samochodu.

 

Oryginalne oprawki nie dają się rozłożyć, ponieważ zatrzaski są zatopione plastykiem. Oczywiście można to trochę podpiłować i wtedy oprawka rozkłada się na 2 części.

 

Kolega michal9986 ma prawdopodobnie oprawkę zmodyfikowaną w inny sposób. Otóż oryginalnie otwór w odbłyśniku na żarówkę jest za mały aby udało się ją wyciągnąć (wcisnąć do środka żarówkę, przekręcić w lewo i wyciągnąć w górę) ponieważ przeszkadzają bolczyki trzonka żaówki. W związku z czym ludzie powiększają minimalnie ten otwór i wtedy żarówka wychodzi górą...

 

Byc może jest jakaś partia oprawek w których da się tak wyciągnąć, ale te które ja widziałem wiele które były ewidentnie modyfikowane ręcznie (powiększony otwór).

 

Żarówki identyczne z tymi które były w oryginale kupiłem po chyba 7 pln na stacji statoil. H10 o mocy zdaje się 10w. po zastosowaniu 21w można wzmocnić siłę świecenia ringów, ja jednak nie lubię takiego tunningu i mam wszystko w oryginale i tak polecam :)

 

Skąd to wiem ? Bo miałem w ręku wielokrotnie zarówno używane jak i nowe reflektory Hella...

 

Az mnie skręca kiedy czytam taką wypowiedź, i kolega jeszcze się chwali że nie raz miał z tym doświadczenie....

Jeśli oprawka w reflektorze po FL od strony żarówki ma wyżłobienia to prosta sprawa - można żarówkę wyciągnąć. Jeśli NIE MA WYŻŁOBIEŃ to sobie je zrób :) A najprościej wziąć gięte kombinerki i po uprzednim poluzowaniu żarówki (mowa o wciśnięciu i przekręceniu jej palcami) w umiejętny sposób wyciągnij żarówkę kombinerkami. Wychodzi z malutkim oporem, po czym w plastiku zostają malutkie nacięcia do nowej żarówki.

 

Pierwszy raz się bałem jak Wy, a teraz wiem że mogę to każdemu zrobić zanim on zdąży otworzyć browara :)

 

I ludzie prośba....... na miłość Boską NIE TNIJCIE TYCH OPRAWEK!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ludzie prośba....... na miłość Boską NIE TNIJCIE TYCH OPRAWEK!!!

a piszesz że niby się na tym znasz ...

żarówki czym mniejsze tym bardziej są niedokładnie wykonane

jak oprawkę nie przetniesz a tylko wyłamiesz te plastikowe zgrzewy to nie dość że nie musisz szarpać żarówki kleszczami to dodatkowo uzyskujesz regulację ogniskowej a co za tym idzie możesz ustawić tak by oba ringi równo i jasno świeciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ludzie prośba....... na miłość Boską NIE TNIJCIE TYCH OPRAWEK!!!

a piszesz że niby się na tym znasz ...

żarówki czym mniejsze tym bardziej są niedokładnie wykonane

jak oprawkę nie przetniesz a tylko wyłamiesz te plastikowe zgrzewy to nie dość że nie musisz szarpać żarówki kleszczami to dodatkowo uzyskujesz regulację ogniskowej a co za tym idzie możesz ustawić tak by oba ringi równo i jasno świeciły

 

Kolego nie będę się sprzeczał - myśl przewodnia to WYMIANA ŻARÓWKI, a do regulacji ogniskowej i innych wodotrysków jak najbardziej mogą sobie ludzie robić co im się żywnie podoba :) Myślę że prawda leży gdzieś po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie będę się sprzeczał - myśl przewodnia to WYMIANA ŻARÓWKI, a do regulacji ogniskowej i innych wodotrysków jak najbardziej mogą sobie ludzie robić co im się żywnie podoba :) Myślę że prawda leży gdzieś po środku.

też nie chca się wymądrzać ale częstym pytaniem na forum właśnie jest czemu ringi świecą słabiej (jedna strona)

nie ma tego problemu przy zamontowaniu kompletnej oprawki z żarówką -- drogo ale wszystko wyregulowane i zabezpieczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.