Skocz do zawartości

318i Pobiera olej-norma czy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam moje e46 wcina olej ponad litr na 10000tys dodatkowo po dodaniu gazu do 4000 tys obrotów albo więcej dymi lekko na czarno czy to normalne jest ??? każde auto ponoć pobiera olej ale żeby w takich ilościach co wy o tym sądzicie co może być przyczyną , oczywiście da się tak jeździć ale pytam z czystej ciekawości jest to bmw e46 318 i m43 benzyna
Opublikowano
ja mam taki sam silnik tyle ze mam w gazie niestety takiego juz kupilem.na 14 tys km mi pobral 350ml oleju wiec wydaje mi sie ze troche duzo ci bierze
Opublikowano
  • Autor
co może być powodem ?? złożycie silnika ?? jakich konkretnie częsci
Opublikowano
litr na 10 tys. km to jest całkowicie w normie.
Opublikowano
Ja ci nie powiem co moze byc powodem widzisz kolega wyzwej mowi ze to normalnie.Ja ci tylko powiedzialem ileu mnie pobiera oleju bo mam taki sam silnik jak twoj.A na mechanice wogole sie nie znam.Sam mam problem ale jeszcze nikt mi nie odpowiedzial;/
Opublikowano
Litr na 10 tyś. to dobry wynik.Nie ma się czym martwić.
Opublikowano
luzik kolego jest w normie, miałbyś powody do obaw w proporcji litr na 1000km...hehe pozdrawiam
Opublikowano
  • Autor
ok jest w normie tyle ze to ile mi zjara oleju zależy od tego dokładnie jak jeżdżę , jeśli wchodzę na 4000 5000 i wyżej wtedy spala więcej bo np zaraz po kupnie po wymianie oleju na castrola zachlało 1 litr na 10000 tys km wymieniłem polej na valvoline trochę przyciskałem i juz 1 litr na prawie 8000 tysi , wszystko zależy od stylu jazdy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.