Skocz do zawartości

Jakie okresy wymiany poszczególnych filtrów


Greeg78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od około 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem E90 318d z 2008r. - moje pierwsze auto tej marki.Auto ma przejechane 128 000 km. Wcześniej auto było serwisowane w ASO (książka, potwierdzona) – odstani przegląd przy 125 000 – 5 miesięcy temu. Nie chciałbym serwisować w ASO ze względu na wysokie koszty. Mam pytanie o czasookresy wymiany poszczególnych filtrów (paliwa, powietrza) oraz czy wymieniać olej zgodnie ze wskazaniami komputera, czy może częściej np. raz do roku (robię około 20 tyś. rocznie). Co powinienem wymienić przy tym przebiegu oraz w najbliższym czasie?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od około 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem E90 318d z 2008r. - moje pierwsze auto tej marki.Auto ma przejechane 128 000 km. Wcześniej auto było serwisowane w ASO (książka, potwierdzona) – odstani przegląd przy 125 000 – 5 miesięcy temu. Nie chciałbym serwisować w ASO ze względu na wysokie koszty. Mam pytanie o czasookresy wymiany poszczególnych filtrów (paliwa, powietrza) oraz czy wymieniać olej zgodnie ze wskazaniami komputera, czy może częściej np. raz do roku (robię około 20 tyś. rocznie). Co powinienem wymienić przy tym przebiegu oraz w najbliższym czasie?

Z góry dzięki za pomoc

 

Jeżdżąc po Naszych pięknych drogach, wymiana wg wskazań komputera jest dość ryzykowana (korki, niepłynna jazda, niższe prędkości). Spójrz na swoje auto, które po 2 latach ma taki przebieg. Olej był już pewnie wymieniony 3 razy. W ten sposób się za bardzo nie starzeje. Ty robiąc 20k km rocznie powinieneś wymieniać właśnie wtedy. Albo po 20k km, albo po roku. Filtr powietrza wg książki serwisowej powinno się wymieniać co trzecią wymianę oleju, co moim zdaniem jest absolutnie za rzadko. Filtry co wymiana oleju, ja zawsze tak robię, a przy wyciąganiu filtra już jest nieźle uwalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest tak ,ze wszystko zalezy jak to auto eksploatujesz,trasa-miasto,czy male przebiegi czy duze.

Ja robie 35000 rocznie,filtr powietrza wymieniam z olejem co 25000,paliwa co 50000-tyle ze jezdze na nie polskim paliwie :D ,mikrofiltr wedlug wskazan kompa,wszystko wedlug zasady: jak dbasz tak masz :lol:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1 Mikrofiltr kabinowy razem z olejem

#2 Filtr paliwa co drugą wymianę oleju - często przy vehicle check

#3 Filtr powietrza j/w chyba, że jego stan wskazuje na wcześniejszą wymianę

 

Z uwagi na to, że e90 to grupa CBS, a nie zaszła SII to filtr paliwa i powietrza wymienia się razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1 Mikrofiltr kabinowy razem z olejem

#2 Filtr paliwa co drugą wymianę oleju - często przy vehicle check

#3 Filtr powietrza j/w chyba, że jego stan wskazuje na wcześniejszą wymianę

 

Z uwagi na to, że e90 to grupa CBS, a nie zaszła SII to filtr paliwa i powietrza wymienia się razem.

Mi komp odlicza mikrofiltr na 60000km a warto tez zobaczyc w jakim jest stanie :cool2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.