Skocz do zawartości

usterka DSC/xDrive ?


Akme

Rekomendowane odpowiedzi

Sypnelo troche sniegiem, zaliczylem wiec kilka przejazdow nieodsniezonymi ulicami i drogami. W momencie kiedy kola traca przyczepnosc i wlacza sie 4x4, dwa czy trzy razy kontrolki hamulca recznego, ABS i 4x4 zapalily sie i slychac bylo sygnal ostrzegawczy. W instrukcji zjawisko to opisane jest jako awaria systemu ABS, DSC i xDrive. Z tym, ze u mnie po przejechaniu kilkunastu/kilkudziesieciu metrow, kontrolki gasna i wszystko dziala niby normalnie. Ki diabel? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie sprawa wyglada nieco inaczej.... otoz, kupilem auto z wyjetym przednim walem napedowym :/ wiec fizycznie nie bylo opcji przekazywania napedu na przednia os. Kupilem juz wal, niby od tego samego silnika, ale okazal sie ok. 1,5 cm za krotki. Bez wizyty w ASO chyba sie nie obejdzie. Masakra grrrr... :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

mam dokładnie takie same objawy. Zapala sie kontrolka od 4x4 a nastepnie ABS i hamulec reczny. Serwis po sprawdzeniu na kompie stwierdził awarie skrzyni rozdzielczej ATC 400 - 7617 PLN. Obecnie się zastanawiam co tam sie moglo zepsuć http://bmwfans.info/parts/catalog/E83/SAV/Europe/X3_3.0d-M57N/LHD/N/2005/august/browse/transfer_box/gearbox_mounting_parts/

Czy ktos z Was może już tą część wymieniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcych za PDF-a. Juro zamawiam nową skrzynkę. Szukałem czegoś na allegro ale tam są same dezele a taką już mam.

Mam nadzieje że to nie usterka sterownika bo się załamie. Ciekawe jest to że beta nie szarpie ani nie sutuka. Poprostu zapala kontrolki i jedzie dalej. Po resecie błędów 8 km było ok. A później znów to samo.Dam znac czy pomogła wymiana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przyczyniło sie do tego to że olej w niej nie był wymieniony za wczasu? lub był poniżej minimum. u mnie poleciał tylny dyfer szumi a przebieg mam 77 tysi na te chwile i też sie zastanawiałem czy licznik nie był machnięty.ale okazało sie że miałem za niski stan oleju w moście :( i teraz czeka mnie wymiana tylnego dyfra.

ja ostatnio wymieniłem za poradą jednego z forumowiczów :) i mam nadzieje ze bedzie oki. koszt oleju170 zl detal w bmw nr oliwy: OE BMW 83 220 39 72 44.

Może jest to też mit jak i przy automatach GM czy ZF.Ale zaszkodzić napewno nie zaszkodzi a koszt mały adekwatnie do nowej skrzynki :D.olej tylko oryginał jak by ktos chciał wymieniać.

IMPORT CZĘŚCI DO KIA I HYUNDAI CZĘŚCI NOWE ORYGINALNE ORAZ ZAMIENNIKI


KONTAKT ignacignac@poczta.fm

GG 22098562

kom 502100017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witajcie, Mam nowy reduktor i alarmy pogasły. Po jeździe testowej w serwisie ( prawdopodobnie w terenie) wystrzelił lewy amortyzator. Wymieniłem na B4 i odzyskałem przyjemność z jazdy. Miałem nadzieje że to już koniec kłopotów ale w sobote pojechałem po quada dla córki i wprawdzie zmieścił sie do X3 ale teraz nie zamyka sie tylna część panoramy :? . Ten magik z garażu w wawie od szyberdachów ma długie terminy oczekiwania czy cos może naprawić od ręki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
NIedawno kupiłem x3, miałem niewielka stłuczke i posypał się naped, po wizycie u mechaników stwierdzili ze to sterownik xdrive . Gdzie można to kupić oprócz serwisu , czy ten sterwonik trzeba też zaprogramować ? Sterownik dsc i xdrive jest połączony czy to 2 rózne sterowniki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.