Skocz do zawartości

Swap 1,7 tds na 1,8 benzyna


cyngiel

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym co napisałeś bezy74 to najlepiej jest szukać ten sam motor 1,7 tds i wsadzić czipa ... niestety na allegro i otoMoto odwiedziłem i zadzwoniłem pod wszystkie możliwe aukcje z silnikami 1,7 tds i nie było już ich dostępnych ... trochę jestem w kropce :( sprawdzę jeszcze jutro wieczorem i w sobotę to może coś nowego będzie wystawione ( mam taką nadzieje bo czas mi ucieka. Beze74 a co do mojego spalania to też miałem 6,5 litra przy spokojnej jeździe ale po przeczyszczeniu interculera i po niecałym miesiącu znowu wróciło spalanie 7,7 w mieście i 6,5 w trasie przy 120 km/h

Może ktoś ma znajomego co sprzedaje lub sprowadza silniki bądź całe auta z zagranicy ??? proszę o jakieś kontakty. Dzięki za zainteresowanie i posty od was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/silnik-bmw-e36-318-is-coupe-1994-rok-i1324605252.html

http://moto.allegro.pl/bmw-e36-1-8-is-318-komletny-gwarancja-igla-i1332657018.html

 

Czasami warto jest dołozyć parę złotych i kupić już coś na lata. Chłopaki wyskoczyli trochę w wyobraźnię. Szkoda że nie zaproponowali 4 litrowego diesel`a :D . Czsami jest ciężko nawet te 200-300zł wyjąć i dołożyć ale naprawdę warto. Od M42B18 czyli isa, silnik M40B18 wiele dzieli i różni. Nie różni się tylko spalanie bo jest naprawdą bardzo przybliżone. Wiem bo jeździłem M40 jeżdzę is em.

Podejżewam ze masz albo touringa albo compacta. Isy wyczodziły w compactach to byś miał jak w orginale touringi nie. Te drógie miały silniki M43B18. M40 silniki nie wychodziły w żadnych z tych dwóch modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wrzucic M54. To jak widać też bardzo trwała jednostka. Ciekawe czy koszt wlozenia takiego silnika do e36 bedzie dużo większy niż silnika 2.5 TDS?
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym olozyl kase do TDSa :wink: to jest bardzodobry silnik :) Ma osiagi od dolu idealny na miasto i wytrzymaly motor jak nie jezdzi nim debil :twisted:

 

Masz na mysli silnik 318TDS czy 325 TDS?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziękuje wszystkim za posty kupiłem taki sam silnik 1,7 tds ale jest problem z ustawieniem rozrządu bo po ustawieniu i zakręceniu wałem on sie przestawia i powstaje ciągle "kolizja" . Ustawiany był 3 razy i za każdym razem to samo- przestawia sie. co zrobić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.