Skocz do zawartości

320d Pierwszy przegląd. Co warto sprawdzić?


veni79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zbliżam się do wymiany oleju w aucie, które niedawno sprowadziłem z RFN. Silnik to 2 litry diesel, przebieg 192k km. Będzie to mój pierwszy serwis w kraju i nie będzie to w ASO, mam więc kilka pytań:

 

1. Jeśli chodzi o sam olej to zdecyduję się chyba na Motul 8100 X-Clean C3 5W40 BMW oraz filtry Knecht lub Mann. Czy ktoś może mi polecić pewne i niedrogie źródło w Warszawie?

2. Jakie konkretnie części i filtry będą mi potrzebne do tego servisu?

3. Z lektury niemieckiej książki serwisowej wynika że robili tam na przemian: Oilservice i Inspektion1. Obecnie zbliżam się do 200k km więc może należałoby wykonać jakiś dokładniejszy przegląd? Proszę o sugestie: co warto by jeszcze sprawdzić, wyczyścić oraz zlecić w warsztacie? Chodzi mi po głowie czyszczenie wtrysków, płukanie silnika itp.

Dodam że w kwestii mechaniki samochodowej jestem laikiem i wszystkie informację czerpię z tego forum, także wszelkie fachowe sugestie będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli o pierwszy Twój serwis to wymień wszystkie filtry : powietrza , kabinowy , paliwa , oleju , odme. Co do płukania silnika nie jest to konieczne. Jesli nie jesteś pewien swojego przebiegu w 100% to skontroluj sobie rozrząd. Wiem wiem jest na łańcuchu ale bedziesz miał pewność. Ja w mojej ma 215 tyś w co nie wierze pewnie grubo ponad 300 tyś bedzie. Przy najblizszej wymianie sprawdze sobie rozrząd.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.