Skocz do zawartości

320D touring - nie pasują felgi


Zbychoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do mojej E46 320D Touring 2003r. zakupiłem komplet opon zimowych z felgami stalowymi o oznaczeniu 7Jx16EH2 - ET 44. Wiem że nie są to felgi przeznaczone do tego konkretnie auta ale dowiadując się przed zakupem na co mam zwrócić uwagę wszędzie czytałem o ET i rozmiarze felgi minimum 16 cali. Zakupione felgi są 16 calowe, ET 44 mieści się w dopuszczalnych granicach zalecanych dla tego auta, a jednak felga zahacza z przodu o zacisk hamulca. Domyślam się, że chodzi o profil felgi. Czy da się z tym jeszcze coś zrobić (np. tuleje dystansowe itp.), czy darować sobie i szukać jednak innych felg?

Pomocy bo zima się zbliża i nie mam jak założyć zimowych opon.

temat przenosze do dzialu felgi i opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dziwna sprawa, bo przy tych parametrach wszystko powinno pasować. Tuleje dystansowe coś by dały, ale tylko w sytuacji, kiedy zacisk haczy o felgę w minimalnym stopniu. Przy ET 44 można spróbować dołożyć dystans max. 10mm - wtedy koło wysunie się o 1cm na zewnątrz i nie powinno obcierać o nadkole, pytanie tylko, czy cokolwiek to pomoże w kwestii zacisku. Z kolei szukając innych felg najbezpieczniej będzie je przed zakupem przymierzyć, żeby uniknąć podobnego problemu.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś przed tobą przełożył większe tarcze i zaciski np od 330d i dlatego zahacza bo do 320d powinny pasować

Chyba nie tak do końca, wiem że od 320D są już większe niż w wersjach z mniejszymi silnikami, bo do "mniejszych" podchodzą felgi 15' a do 320D muszą być minimum 16'. Tylko tu jest 16 a i tak nie pasuje :? Gdzieś w internecie znalazłem już opisany taki problem (ta sama wersja auta i te same felgi), ale odpowiedzi w tamtym temacie nie rozwiązały mojego problemu.

Myślę że dystans do 10mm powinien wystarczyć. Mam też możliwość wykonania go we własnym zakresie (nie u "Pana Kazia na tokarce" :wink: - pracuję w dużej fabryce z nowoczesnym parkiem maszynowym). Czy w związku z tym ma ktoś może dostęp do rysunku technicznego takich dystansów - średnice, tolerancje, materiał?

 

Edit:

No i d..a :( Wyszło że potrzebuję 12-13mm, konieczne więc dystanse z centrowaniem jakieś 15mm. Zastanawiam się więc raczej nad wymianą 2 szt. felg (na tył obecne pasują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.