Skocz do zawartości

E60 PDC Failure - problem


prezes1992

Rekomendowane odpowiedzi

samuel - czekam na 4x czujniki mialem problem ze calkowicie nie dzialal PDC.. Jak masz modul na 3 wtyki to zostaw srodkowa bo to zasilanie i 1 badz 3 (jedna z nich odpowiada za przod druga za tyl ) u mnie za tyl odpowiadala 3 i wszystkie z tylu dzialaly po podlaczeniu tej ostatniej wtyki calkowicie deaktywowalo modul. Po podlaczeniu INPY napiecie na wyjsciu pokazywalo 0.1~5v/12v(z tego co pamietam tam jest 12v) i przelecialem wszystkie przewody lacznie z tym ktory leci wzdloz auta miernikiem (dorobilem przewod 3m i wtykalem w "pin wejscie-miernik-pin wyjscie" i sprawdzalem wszystkie przejscia czy wogole sa i czy gdzies nie idzie na inny przewod przebicie) wiazki tyl i przod tez posprawdzalem dodatkowo poizolowalem i na samym koncu okazalo sie ze 2x czujki przod padniete-tzn raz laczyly raz nie (zdejmij zderzak 10 min roboty i wyjmij wiazke z czujnikow ) nastepnie wlacz zaplon i pokolei wkladaj wtyke w czujke pojedynczo i nasluchuj cykania(zwilz palca w buzi i delikatnie tknij sensor) i tak dalej az wsadzisz w czujke ktora jest winna calego zamieszania. po podlaczeniu kazdej kolejnej sprawdzaj czujki od poczatku czy cykaja nadal jezeli przestana to oznacza ze padnieta badz ducha wyziewa. SORY ZA BLEDY/POLSZCZYZNE/ITP prosze nie banowac :norty: :norty:


ect SAMUEL jak cos pisz na pw bo smigam do PL i bd na forum co jakis czas pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

czy jest ktoś na forum kto umiałby sprawdzić/zregenerować moduł PDC?

Od dłuższego czasu nie działa PDC. Dziś ściągnąłem przedni zderzak i wiązkę posprawdzałem.

Cala wiązka która idzie do czujników jest ok, a czujnik po lewej stronie obok tablicy nie tyka, cala reszta tyka normalnie. Zamieniłem czujniki i dalej nie tyka w tym gnieździe po lewej stronie.

Błąd 9E39

: polaczenie przedniego środkowego czujnika odległości po lewej stronie

: zwarcie z masa 

: nieciągły

Kody zczytał kolega bo nie mam kompa.

Zajrzałem tez do sterownika w bagażniku, wygląda na dobry, ale to tylko optycznie sprawdziłem.

 

Może ktoś pomoże 😉

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamieniałeś czujniki i dalej jest błąd to musi być gdzieś problem w wiązce/ kostce tego konkretnego czujnika. Sprawdź dokładnie. Może być jakieś niewielkie przetarcie, albo zielono w kostce. Przy uszkodzonym sterowniku występuje błąd 93eb, przerabiałem temat niedawno u siebie. U mnie uszkodzony był czujnik z tyłu, raz działał, raz nie aż w końcu padł całkiem. Jego zwarcie po dłuższym czasie spowodowało uszkodzenie sterownika pdc i błąd 93eb. Używany czujnik plus naprawa sterownika rozwiązała problem. Przyjrzyj się jeszcze raz wiązce bo po jakimś czasie może wystąpić uszkodzenie sterownika tak jak u mnie a to dodatkowe koszty.

Edytowane przez tomaszj1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem był z połamanym kabelkiem z 4 pinu kostki wiązki czujników przód w kierunku sterownika, około 15-20 cm od kostki.

....a juz chciałem sterownik wysłać do sprawdzenia....

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.