Skocz do zawartości

320d - jeden kluczyk nie odpala drugi odpala.


eclipse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawdzałem INPĄ błedy w moim e46 320d bo co jakiś czas wyskakuje blad świec żarowych. I tak też było tym razem, błąd był więc skasowałem ale pewnie świece albo przekaźnik trzeba bedzie sprawdzic i wymienić.

Sprawa jednak dotyczy tego że podczas przeglądania INPĄ błedów wcisnołem chyba shift+F6 zamiast shift+F8. Nie świadomy tego co się stało wyłączyłem inpe odłączylem kabel i zakończyłem przegladanie inpa. Rano wsiadam do auta i niestety kluczykiem nie moge odpalić , rozrusznik kreci jak szalony, kontrolki świecą jednak auto nie odpala. Podpiołem na szybko INPę i wyskoczył bład cos z EWS, skasowałem go. Więc próba odpalenia drugim kluczykiem i wszysko ok. Auto pali i jeździ jak wcześniej. Jednak kluczyk który był w stacyjce podczas zabawy inpą nie odpala. Przeglądając forum doszedłem że imobilajzer może nie widziec tego kluczyka. W jaki sposób to naprawić, czy za pomoca Inpy da się to zrobic. Prosił bym jeżeli jest to możliwe jak i co po kolei zrobić.

Pozdrawiam

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu kolega zrobił podobnie jak ty i poradził sobie z problemem, sprobuj tak samo.

 

 

Polaczylem sie poprzez gniazdo 20sto pinowe z autem.Wszystko pieknie smiga Niestety moja niewiedza przyniosla stres i trochwe nerwow.Po podlaczeniu inpa i zczytaniu bledow postanowilem wykasowac je w zakladce engine/error memory//clear error memory. Nie wiem co mnie podkusilo kasowac adaptacje erasing adaptation oraz klikac w zakladce engine/ews 3 start value synchronize .Po zabiegu tym silnik nie chcial odpalic krecil jedynie rozrusznikiem.Wyskoczyl blad 209. Po ponownym wejsciu engine/ews 3 start value synchronize wyprobowalem ews startwert uebertragen oraz ews startwert zurucksetzen. Auto odpalilo i jezdi .Nie mam pojecia co sie sknocilo,podejrzewam ze cos z immobilajzerem.Niemniej przed nastepnymi testami zapoznam sie chyba lepiej z obsluga inpy zeby ponownie,nie denerwowac sie niepotrzebnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.