Skocz do zawartości

Poduszki nie wystrzeliły!!JAk sprawdzić aktywność w Inpa.


szychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moje auto miało mały kontakt z przodu.

Wystrzeliły:

klema,

poduszka kierowcy,

napinacz pasa kierowcy.

 

W aucie jechały dwie osoby na przednich fotelach, pomimo tego poduszka pasażera i napinacz pasażera nie wystrzeliły.

Wcześniej brak jakichkolwiek sygnałów o niesprawności układu. Mata pasażera oryginalna,sprawna. Poduszka i napinacz sprawne.

 

Auto zostało naprawione.

Uszkodzone elementy wymienione na nowe.

Błędy skasowane. Kontrolka poduszki nie świeci. (dokładnie tak jak przed kontaktem)

 

W związku z tym moje pytanie.

Jak w Inpa, czy NCS sprawdzić czy poduszki pasażera są aktywne. Co widzi mata?Tzn, Czy fotel zajęty czy wolny?

Czy ma ktoś wyjaśnienie dlaczego nie wystrzeliły?

Dodam że mata oryginalna, a nie jakiś emulator(sprawdzałem).

Pytam , bo chciałbym uniknąć sytuacji w której znów nie wystrzelą...a wtedy może być gorzej.

Czy wytłumaczeniem może być mała waga pasażerki?

 

Jest to E46 przed liftem, więc poduszki jednostopniowe.

 

Poproszę Was o Wasze opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W INPA można sprawdzić czy miejsce wykrywane jest jako zajęte wystarczy, że połączysz się z modułem poduszek i wejdziesz w statusy. To, że nie ma emulatora nie znaczy, że nie da się tego wyłączyć za pomocą NCS-a, żeby system nie sprawdzał maty, a ktoś pisał na forum, że po takiej operacji INPA widzi jako not build a DIS not occupied co znaczy miejsce nie zajęte!. Ja już pisałem w dziale zrób to sam w wątku na temat mat jak zbadałem działanie maty. W systemie z poduszkami dwustopniowymi (takie ja mam) mata wykazuje różną rezystancję w zależności od wagi pasażera, możliwe, że w innych modułach jest tak samo.

 

EDIT: Mata wykazuje rożną rezystancję w zależności od wagi, ale czy sterownik to wykorzystuje?? tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma emulatora nie znaczy, że nie da się tego wyłączyć za pomocą NCS-a, żeby system nie sprawdzał maty, a ktoś pisał na forum, że po takiej operacji INPA widzi jako not build a DIS not occupied co znaczy miejsce nie zajęte!.

 

Ale czy przy takiej opcji nie należy odpiąć wtyczki od maty?

 

U mnie odpięcie powoduje natychmiastowy błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nikt nie kombinował w NCS . Jak masz możliwość podłącz INPA i sprawdź czy wykrywa miejsce zajęte jak jest zajęte. I odpowiedzią może właśnie być mała waga pasażera, ale mam na myśli dziecko poniżej 15kg lub osoba która siedziała na krawędzi siedzenia. Jak robiłem testy to nawet niewielkie naciśnięcie siedziska blisko oparcia powodowało zmianę stanu na zajęty, a przy krawędzi musiałem użyć większej siły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wymieniłeś również sterownik airbagu, lub ewentualnie skasowałeś Crash datę. Jeżeli tego nie zrobiłeś to airbag nie zgaśnie.

Z całym szacunkiem kolego piotrek1 masz błędne informacje. Nie wymieniałem żadnych "sterowników" (masz pewnie na myśli sensor) i nie kasowałem Crash daty.

Kontrolka zgasła tak jak napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wymieniłeś również sterownik airbagu, lub ewentualnie skasowałeś Crash datę. Jeżeli tego nie zrobiłeś to airbag nie zgaśnie.

Z całym szacunkiem kolego piotrek1 masz błędne informacje. Nie wymieniałem żadnych "sterowników" (masz pewnie na myśli sensor) i nie kasowałem Crash daty.

Kontrolka zgasła tak jak napisałem wyżej.

 

:cool2: żle przeczytałem - zrozumiałem że poduszka nie zgasła :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz przyblizyc temat tej crash dasty? mozna sprawdzic gdzies cczy kiedys byl dzwon? dobrze rozumiem?

 

Chodzi o to że sterownik Airbagu po wypadku zapisuję tzw. crash datę. Po wypadku należy wymienić sterownik lub go zresetować ( niektórzy to umieją ). Jeżeli się jej nie wykasuje lampka Airbagu nie zgaśnie. Nie można sprawdzić czy był i kiedy był dzwon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.