Skocz do zawartości

nie rozłącza nawigacji i TV


andrzejddd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu po zgaszeniu auta nie gaśnie mi monitor radia MK3 (starszy model 4:3), po chwili rozłącza się komputer pokładowy i radio ale niestety zostaje nawigacja i TV. Urządzenia te cały czas są włączone i kradną prąd z auta. Dodatkowo zegar na monitorze nie trzyma czasu, staje po wyłączeniu stacyjki, zmieniają się ustawienia np. z j. angieskiego na j. niemiecki, nie mrugają wtedy światła awaryjne przy zamykaniu auta. Czasami jest wszystko ok a czasami mam właśnie taką usterkę.

Myślałem, że to może wina stacyjki ale po jej rozłączeniu dalej działa nawigacja i TV. Monitor gaśnie jedynie po wyłączeniu bezpiecznika.

Czy za wyłączanie tych urządzeń jest odpowiedzialny jakiś przekaźnik czy rozłączać je powinno radio??

Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nic, a może ma. Nie wiem. Wiem, że jak u mnie radio "szalało" to wymienione czynności pomogły. Odnośnie jeszcze zegara i zatrzymywania sie czasu oraz zmianą języka, to borykam się z tym samym. Po weekendzie stawiam samochód do speca i będzie szukane co i jak. Jak naprawimy dam znać. A jak u Ciebie naprawisz, też pisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozłączyłem wtyczkę od pompy ABS bo też ją mam uszkodzoną i teraz jest ok. Pompa działa na szynie CAN i wysyłała błędy po całym aucie. Ważne jest też aby mieć naładowany akumulator bo u mnie jak był słaby to nie rozłączało nawigacji i TV, stawał też zegarek, dziwne trochę ale teraz jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam,poradzilem sobie z brakiem pamieci i rozlaczaniem nawigacji w e39 z MK2.Rozebralem zegary,czytnik wyczyscilem powietrzem a nastepnie wszystko potraktowalem plynem czyszczaco konserwujacym Kontakt w spray i o dziwo wszystko dziala jak powinno,trzyma mi pamiec rozlacza czytnik a wszystko przez to ze chcialem poprawic sobie znikajace pixele,moze u innych tez to pomoze,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.