Skocz do zawartości

Ustawienie instalacji sekwencyjnej (OMVL DREAM), spalanie.


moondek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie ustawiania instalacji oraz spalania. Jak to jest...czy gazownik powinien ustawic mape sam czy jakoś automatycznie sie to dobiera? mam instalacje OMVL Dream XXI. Cos mi sie wydaje, ze mam za duze spalanie i w zwiazku z tym pytam was. Po 1000 km mam sie do niego zglosic. Moze wtedy cos bedzie ustawial? Jak to jest? powiedzcie mi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że instalacja musi się uleżeć :)

Wtryskiwacze muszą trochę "poskakać", żeby się w miarę ustabilizowały ich parametry. Reduktor to samo. Dlatego właśnie porządny warsztat zaprasza na regulację po 1000km.

Sprawa z odpowiednią regulacją mapy wtrysków polega na tym, żeby czasy wtryskiwaczy benzynowych były identyczne przy pracy na benzynie i na gazie w tych samych warunkach (sterownik silnika "myśli" cały czas, że pracuje na Pb). To się da zrobić i nie powinni mieć z tym większych problemów, jednak wymaga to wprawy i wiedzy popartej doświadczeniem.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili spalanie jest za duze :mad2:

 

Po pierwsze:

Poczekaj jeszcze parę setek.

 

Po drugie:

Ile więcej spala gazu niż benzyny? 20% jest wartością dobrą, uogólniając można podać że 15%-20% więcej jest prawidłowe.

I jeszcze jedno, spalanie gazu porównuj do spalania benzyny u siebie, bo w innym samochodzie może to już inaczej wyglądać (inne zużycie silnika, inna noga - styl jazdy, inne trasy i inne miasta).

 

Pozdrawiam

Mariah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.