Skocz do zawartości

E90 318d Problematyczna!


dziqsek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety muszę cię zmartwic i to bardzo, jak bezbłędnie już nadmienił kolega gda_e 90 problem sprowadza się do wymiany połowy silnika, główną przyczyną jest zbyt miekka niewymienna zębatka łańcucha rozrządu stanowiąca kawałek wału korbowego silnika. poza nim wymienia się wszystkie panewki, pozostałe koła zębate rozrządu oraz układu wałków balansujących, łańcuchy z napinaczami i ślizgami, koło dwumasowe i miskę olejową(?). Problem występuje w modelach z wałem wykonanym do początków 2009 i jest usuwany na gwarancji, także czym prędzęj do serwisu - normalnie to koszt powyżej 12 tys w samych częściach...napisz jak cie przyjeli w ASO

 

Wybaczcie że wchodzę na forum 3er z moją 1er ale mam podobny problem.

 

Mam od nowości e87, 118d, 2010r obecnie 90,000 tys, silnik N47. Od około miesiąca silnik basuje-klekocze. Wymieniłem olej, plecionkę, odmę, jej uszczelkę i wężyk bo były wycieki. Dalej klepie. Wibracji nie ma, nie ma też spadku mocy. Generalnie basuje i klepie tak samo przy wszystkich obrotach. Mam za to wrażenie że wzrosło trochę spalanie.

 

Czy "moje" objawy mogą wskazywać na zębatkę, o której piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyglądnij się też parametrom przepływki mam wrażenie że moja ścichła jak kupiłem nową iwymieniłem a rozbiegała się ze 25% no i spalanie spadło o dobry litr.

/* edit

Jeszcze obudowę filtra sprawdź czy zamknięta dobrze i nie wibruje.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.