Skocz do zawartości

akumulator e34


juniorek171

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdzilem na takich jak piszesz a nawet na 55 Ah godzin. Popróbowałem i jednoznacznie stwierdzam że jeżeli masz klimatyzację, i inne odbiorniki, uzywasz nadmuchu i elektrycznych szyb, a takze caly rok jeździsz na światłach odpowiedni jest przynajmniej 70Ah, praca w hurtowni ma swoje zalety. Oczywiscie nie mozna przesadzać bo niedoładowany 85 Ah szybko nam się zużyje, ale jak naprawiasz auto dla siebie, a nie drutujesz na sztukę kup 70 Ah a minimum 65 Ah.
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem jest wiele czynników. Krótkie trasy duży akumulator nie zostanie doładowany. Mam większy silnik i 61 Ah spokojnie daje rade. Owszem przy rozbudowanym audio ma sens większy aku, przy diesel-u zimą również, i w głównej mierze prąd rozruchowy ale w normalnej codziennej eksploatacji aku i tak służy do rozruchu a w głównej mierze wykorzystujemy alternator. Ja zaczynałem od 75-ki w moim aucie skończyła się po 2 latach (Delphi), później centra 65Ah zajechałem na własne życzenie ale chodziła 4 lata. Mam naprawdę rozbudowane audio i słucham dość głośno muzyki, robie krótkie odcinki po 5-10km za jednym razem. Dużo rozruchów mało ładowania, taka praca. 75-ka cały czas była niedoładowywana :( Poza tym szkoda kasy... ale to tylko moje zdanie :cool2:
http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra futura nie do konca kiepska :) oryginał delphi to też nie jenox :) teraz mam varte mamy najmniej reklamacji mniej niz na boscha niestety. Powiem tak lepszy mniejszy firmowy niz wiekszy z klasy budżetowej. W e30 mam centre standard 50Ah i jest w naprawde dobrym stanie od 4 lat silnik 1,8. Po co mialbym tam wkładac cos wiekszego? Ważne aby ładowanie było ok i akumulatot miał sie kiedy naładować jak nie trzeba co jakiś czas sprawdzić i doładować
http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.