Skocz do zawartości

[Z3] Swap M43B18/M52TUB25


batim

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tego "zaworu" nie mam, nie wiem do czego to sluzy.

 

Podbitke ja bym zdjal (kolki maja wykrecany srodek) odkurzyl, potem wyszczotkowal miekka szczoteczka z plynem do prania tapicerki (chocby vanish do dywanow), potem splukal woda biezaca pod malym cisnieniem :).

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Juz wiem co to za zawór. Do niego idzie ten maly kompresor ktory daje powietrze do ukladu wydechowego (uklad oczyszczania spalin czy cos takiego)

Mam kolejny problem, wiazka chyba sie rozni w angliku w stosunku do reszty europy... :]

Teraz nie wiem czy mam dokupic wiazke czy zostawic to elektrykowi ??

A wygluszenie sciagne bo dzisiaj mam chwile czasu przed praca i sobie poczyszcze :D

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batim, brawo :D ładnie i sprawnie Ci to idzie :cool2: super, ze większość Ci pasuje i nie masz zbyt wiele do przerobienia. Tak zabrałeś się do roboty, że jeszcze przed zimą pewnie przetestujesz auto :norty: Wiązka napewno się różni, ale sprawny elektryk napewno poprzerabia Ci przewody i nie wiem czy jest sens szukać oryginalnej wiązki. Edytowane przez swistar

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez swapownicy wkladaja silniki w zasadzie tylko z angoli wiec to dla nich bedzie standartowa robota. Nie kupuj wiazki poki co !

 

A co sie rozni w tej wiazce ?

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelny szacun ode mnie :cool2:

dalej obstawiam ze ta choroba Cie ogarnie bardziej, szczegolnie ze teraz Ci tak sprawnie to idzie :norty: wiec nie dlugo mocy zabraknie i dopiero bedzie ogien :!: :twisted:

no wania ma racje, ze to jest choroba i to bardzo ciężka i na dodatek nie do wyleczenia :norty: Dla mnie 3.0 w z4 to już cinizna lekka :( Ja już w głowie układam sobie plan zakupu i wstawienia silnika od M5, planuje przeznaczyć na to 20 tysi. Może się zmieszcze :mrgreen:

Ten wątek namieszał mi w głowie :mrgreen: http://www.mcenter.su/index.php?page=static_pages&id=51

Trzeba troszke zaoszczędzić kasy i zrealizować plan :cool2:

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o ktorym silniku od M5 myslisz ? E39,E60 a moze E34 ?? :mrgreen:

 

Robcie, robcie, ja poki co popatrze i popodziwiam ! :D

 

Swistar a moze samo wywalenie automatu juz cos poprawi ;) ?

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w głowie układam sobie plan zakupu i wstawienia silnika od M5, planuje przeznaczyć na to 20 tysi. Może się zmieszcze :mrgreen:

[...]

Trzeba troszke zaoszczędzić kasy i zrealizować plan :cool2:

 

 

trzymam za slowo :cool2:

 

Nie wiem o ktorym silniku od M5 myslisz ? E39,E60 a moze E34 ?? :mrgreen:

 

byle by to nie byl od E28 ///M5 ;)

ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już na oku e39 z 2002r, oczywiście M5 :mrgreen:

Piotres, nie będę sie bawił w zamiane skrzyni, bo mało to da :( Poprawi jedynie radość na 2 dni :norty:

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już na oku e39 z 2002r, oczywiście M5 :mrgreen:

 

dziwię ci się trochę Swistar skoro masz dojście do uszkodzonych aut z USA to jaki był cel zakupu 3.0 i teraz zmiany na "M", jak widać Z4 M nie są to bardzo drogie auta a już tym bardziej po wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje batim!! Swietnie ci idzie!! Choc mysle ze to co zrobiles do tej pory bylo w tej operacji najlatwiejsze. Wkoncu wyjecie silnika i wsadzenie drugiego pasujacego do tej budy nie jest jaks tam wielka filozofia. Mam nadzieje ze swapownik szybko ogarnie ci ta wiazke i jeszcze w tym roku bedzie widac ofekty prac. Pozdr :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik juz podpiety w sensie ze wszystko jest na swoim miejscu. Brakuje kilku czesci tzn nie pasuja. Mocowanie zbiornika od wspomagania nie pasuje bede cos musial kombinowac. Wal podpiety, pasował. Dopiero w nastepny poniedzialek koles ma wolny termin wiec poczekam jeszcze tydzien az sie tym zajmie :(
Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już na oku e39 z 2002r, oczywiście M5 :mrgreen:

 

dziwię ci się trochę Swistar skoro masz dojście do uszkodzonych aut z USA to jaki był cel zakupu 3.0 i teraz zmiany na "M", jak widać Z4 M nie są to bardzo drogie auta a już tym bardziej po wypadku

ja nie mam dojscia do aut uszkodzonych z USA :( miałem jedynie tylko małą przygodę z możliwością zakupu. A ostatnio byłem u kumpla u którego jakoś tak przypadkiem widziałem angola e39 m5 po ostrym dachowaniu. Więc wstępnie dogadałem się i nie wiem w sumie co będzie dalej. :norty:Ale przyznam się, że ciężko jest mi spać :D

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR: piotres, przestań, proszę, uparcie cytować całe posty poprzedzające Twoją wypowiedź. Dzięki.

 

Jak masz srodki na zakup tego samochodu to raczej nie ma nad czym sie zastanawiac. :8) Domyslam sie ze cena jest taka ze nawet jak ze swapa nic nie wyjdzie to rozsprzedaz to na czesci z zyskiem. 2002r. wiec silnik polift, czyli marzenie prawie kazdego posiadacza E30 :wink: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mocowanie zbiorniczka wspomagania rozwiazales ?

 

Jesli nie to moze po prostu kup w ASO pasujace, nie powinno byc drogie, a od 2.8 m52tu powinno pasowac !.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie rozwiazalem. Dzisiaj wieczorkiem dostaje czesci od kolegi od M50. Weze chlodnicy od niego biore bo te od M43 byly pod innym kątem i pozaginane bylby po montazu.

Możliwe ze i mocowanie od zbiorniczka bedzie pasowac. Jesli nie to wtedy zrobie tak jak mowisz. Musze i tak zamowic te nakretki co amory sie przytwierdza do kielichow.

No mam problem jeszcze z tym http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AM32&mospid=47638&btnr=11_2188&hg=11&fg=50

Nie wiem czy mam to olac i zostawic bez tego czy kombinowac i montowac to...

Wie ktos jak zrobic zeby to wywalic ? bo tam wchodzi przez zawór kolo kolektora wydechowego i raczej zostawic tego tak odłogiem nie mozna

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal to zdecydowanie, widze ze w kazdym angolu to jest, a potem swapownicy zawsze to wyrzucaja. Moze jest orginalna zaslepka do kolektora ??
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ale jak sprawdzic czy jest taka zaślepka ? U mnie nie ma miejsca na to... tam jest akurat zbiorniczek na płyn do spryskiwaczy

tutaj jest pokazany ten zawór nr.1 na obrazku

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AM31&mospid=47638&btnr=11_2203&hg=11&fg=45

btw. Piotres ile dałeś za rozpórkę weichersa ?? chce odrazu zalozyc wlasnie jakaś... :] albo sam zrobie i juz :] tylko nie wiem na jaka wysokosc od silnika wypuszczac w gorę. :]

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.