Skocz do zawartości

Czy koła od X6 pasują do X5?


tomsiu1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie,czy koła od X6 pasują do X5?

Chodzi o tył, skoro szerokość jest taka sama i et również, to dlaczego mają inne numery katalogowe?

Czy inna jest średnica pierścienia centrującego?

Jeżeli tak to jakie ma X6 , a jakie X5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X5 musisz założyć cztery przednie felgi od X6.

Przednie felgi są identyczne, tylne felgi mają zupełnie inne ET, X6 jest dużo szersze z tyłu od X5. Tylne felgi mają też inną średnicę otworu centrującego.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o tył.

Mam M-pakiet i chce założyć na zimę koła model 299 od XM5,XM6 i okazuję się że nie pasują do X5.

Sprawdzałem na popularnym modelu felgi 214 tzw Y, i okazuję się że szerokość i et tylnych felg jest taka sama, a mimo to mają inne numery katalogowe.Wychodzi na to, że w X5 inne jest są średnice pierścieni centrujących z przodu i tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak w temacie,czy koła od X6 pasują do X5?

Chodzi o tył, skoro szerokość jest taka sama i et również, to dlaczego mają inne numery katalogowe?

Czy inna jest średnica pierścienia centrującego?

Jeżeli tak to jakie ma X6 , a jakie X5?

 

X5 ma srednice kolnierza centrujacego na piascie 74.1mm dla 4 kol. X6 ma 74.1 mm na osi przedniej i 72.6mm na osi tylnej.

 

Nie wiem jak jest w przypadku modeli M i Stylingu 299, wedlug realoem korzystaja z tych samych felg, o tych samych numerach katalogowych, pytaniem jest, jaka jest srednica otworu centrujacego tych felg. Jezeli jest to 74.1mm to nie bedziesz musial nic zmieniac, jezeli jednak korzystaja z piast o srednicy kolnierza centrujacego 72.6mm to nie zalozysz tych felg do X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Daj z tyłu dystanse ze zmiennym ET 74,1 /72.6 o grubości min. 12 mm i wszystko będzie grało. Mam tak zrobione koła na lato 21 " z X6. Przód podchodzi idealnie bo to 74,1 ale tył w X6 jest na 72,6. Oczywiście nie zapomnij o nowych śrubach dłuższych o dystans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.