Skocz do zawartości

E38 jaką kupić, navi 16:9


amigo-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna E38.

Chciałbym w nią włożyć nawigację 16:9 i teraz pytanie co najlepiej kupić?

 

Z nawigacją 4:3, czy na to samo wyjdzie jak kupię taką bez navi? Bo niestety nie stać mnie na taką po face liftingu z navi 16:9...

I jeszcze jak wygląda sprawa panelu sterowania klimatyzacją, nawiewem itd? Niektóre mają manualne pokrętło do regulacji siły powietrza, a niektóre już zwykłe guziki (+ / -)

 

Z góry dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to samo nie wyjdzie, bo jak kupisz bez navi, to bedziesz musial dokupic czytnik, wiazke, tuner itd...

nie wiem jak jest przy zmianie samego radia z 4:3 na 16:9, czy jest to p&p czy trzeba cos przerabiac.

Jesli chodzi o klime - masz albo korbotronik, czyli manualna klime na pokretelkach, lub jeden z dwoch klimatronicow, tu polecam ten nowszy, bez pokretelka od sily nawiewu, jest bardziej precyzyjny i wyglada zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak przy MKI (pierwszy model czytnika nawigacji), tam wydaje się, że jest więcej przeróbek, ale już od czytnika MK2 wymiana ekranu z 4:3 na 16:9 to plug and play. Ekran - zależy jak trafisz. Ja kupiłem za 650 z przesyłką, max cena na allegro to ok 1300. Wymiana samodzielna, za pierwszym razem to może godzina roboty. Musisz pamiętać jednak pamiętać, że:

- sam ekran to nie wszystko, potrzeba jeszcze ramki, nie pasuje od e53 czy od e39. Ramka w ASO to ok 120 pln, na allegro raczej nie do zdobycia.

- jeśli zależy Ci na TV to prawdopodobnie musisz wymienić też tuner (dopiero od końca 99 lub początku 2000 roku były montowane tunery działające z 4:3 i 16:9 jednocześnie, później zostały zastąpione przez tylko 16:9), koszt to ok 800 pln. Możesz też zrezygnować z TV i połączyć odpowiednio kable, wtedy wszystko będzie śmigać, ale bez TV.

 

Zakup samochodu bez navi oznacza konieczność zakupu kompletnej navi (ekran, czytnik navi, tuner, wiązka kabli, moduł GPS w zależności od wersji odbiornika GPS, mocowań), konieczność kładzenia wiązki kabli od bagażnika do do konsoli. Da się, niejedna osoba to robiła, ale jeśli nie będzie drastycznej różnicy w cenie i jakości w samochodzie z navi i bez navi to bierz tą z navi. Koszt kompletnego zestawu to najmniej 2000 za werjse z 4:3 i MK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy MKI (pierwszy model czytnika nawigacji), tam wydaje się, że jest więcej przeróbek, ale już od czytnika MK2 wymiana ekranu z 4:3 na 16:9 to plug and play. Ekran - zależy jak trafisz. Ja kupiłem za 650 z przesyłką, max cena na allegro to ok 1300. Wymiana samodzielna, za pierwszym razem to może godzina roboty. Musisz pamiętać jednak pamiętać, że:

- sam ekran to nie wszystko, potrzeba jeszcze ramki, nie pasuje od e53 czy od e39. Ramka w ASO to ok 120 pln, na allegro raczej nie do zdobycia.

- jeśli zależy Ci na TV to prawdopodobnie musisz wymienić też tuner (dopiero od końca 99 lub początku 2000 roku były montowane tunery działające z 4:3 i 16:9 jednocześnie, później zostały zastąpione przez tylko 16:9), koszt to ok 800 pln. Możesz też zrezygnować z TV i połączyć odpowiednio kable, wtedy wszystko będzie śmigać, ale bez TV.

 

Zakup samochodu bez navi oznacza konieczność zakupu kompletnej navi (ekran, czytnik navi, tuner, wiązka kabli, moduł GPS w zależności od wersji odbiornika GPS, mocowań), konieczność kładzenia wiązki kabli od bagażnika do konsoli. Da się, niejedna osoba to robiła, ale jeśli nie będzie drastycznej różnicy w cenie i jakości w samochodzie z navi i bez navi to bierz tą z navi. Koszt kompletnego zestawu to najmniej 2000 za werjse z 4:3 i MK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.