Skocz do zawartości

320i trzesie kierownica


Pudel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i panie. Mam nastepujacy problem, od pewnego czasu trzesie mi kierownica przy hamowaniu. Jezeli hamuje na pol gwizdka trzesie strasznie, jesli nacisne pedal do podlogi nic nie czuc. Moj problem wynika z tego ze wydaje mi sie, ze sa to tarcze ale bedac ostatnio na warsztacie dowiedzialem sie ze moga to byc tuleje wahaczy. Nie chce wydac pieniedzy w ciemno stad moje pytanie. jakies pomysly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
powiem tak. mialem to samo u siebie. trzepalo kierownica przy lekkim hamowaniu. myslalem ze to tarcze. okazalo sie ze wybite kompletnie sa gumy wachacza nr 7 na rysunku. http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AM51&mospid=47641&btnr=31_0404&hg=31&fg=05 wymienilem z obu stron do tego wymienilem oba drazki kierownicze bo jeden mial luz. wymienilem rowniez we wszystkich kolach klocki hamulcowe bo juz ich prawie nie bylo. bicie ustalo. tarcze zostawilem stare. najlepsze jest to ze pojechalem na stacje diagnostyczna aby mi przetrzepali auto i zobaczyli co jest nie tak. oczywiscie nic nie znaleziono. niby wszystko ok. pojechalem do mechanika ktory tylko wszedl do kanalu i odrazu zobaczyl ze wlasnie gumy wachacza sa do wymiany.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, miałem tak samo. Wymiana tulei rozwiązała problem, pomimo tego, że tarcze mam mocno zużyte i też nadają się do wymiany - drgania jednak ustąpiły.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.