Skocz do zawartości

316 Problem z odpalaniem, gaśnie nie zagrzany.


Didi91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moją niunią. Mianowicie gdy autko spobie postoi całą noc lub dłużej odpala od kopa, lecz autko zaraz gaśnie, trzeba zagrzać go tak minimum za niebieskie pole. Gdy juz ma 90 stopni nie gaśnie, przy dłuższej pracy na postoju na obrotachj jałowych lubi zafalować. Jak się już zagrzeje to trudno ją odpalić, trzeba długą piłować rozrusznikiem, aż czuć paliwo z nawiewu. Czym może być to spowodowane?

 

Autko to 316i M40 z gazem. Objawy opisane na benzynie, gdyż zawsze go tak odpalam, gaz dopiero załanczam gdy sie autko zagrzeje. Wymienione świece, kopółka oraz palec, zrobiony nowy szczelny dolot.

Kończą mi sie pomysły a nie chce na slepo wymieniać co popadnie, płukałem krokowca też. Pod kompa podpinałem i różnie pokazuje. Raz że lambda, raz że przepływomierz. Może ktoś juz coś takiego robil i wie co i jak.

 

Jeszcze miał bym pytanie czy ma ktoś linka do how to zmiany tylnich hamulców z bębnów na tarcze. Wysiadły tylne hamulce i musze je zrobić, ale nie wiem czy ma sens bębny, jak można od razu tarcze zrobić.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ale nie jestem tu znawcą sprawdź sondę. Odepnij wtyczkę od sondy i spróbuj odpalić. Najlepiej to by było sprawdzić miernikiem na pracującym silniku co pokazuje sonda. Z przepływką to najlepiej podmienić od kogoś i zobaczyć. Tylko nie rób dwóch rzeczy na raz bo nie będzie wiadomo co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem właśnie raz odpinać przepływomierz, ale nic się nie zmieniło. Tak mi się przynajmniej wydawało.

Jeżeli była by lambda uwalona to powinien żłopać paliwo, czego też nie zauważyłem.

Usunięcie falowania odkładam na drugi plan narazie, gdyż szkoda mi piłować rozrusznik przy odpalaniu.

Jakieś jeszcze pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.