Skocz do zawartości

318i - 3 miesiace na lpg 5 tys km 2.5l borygo wlane


bambolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3 miesiecy mam lpg i zrobione z 5 tys na tym ale co zauwarzyłem :) od tamtego czasu czyli od załozenia gazu wlałem juz 2.5 l boryga do chłodnicy bo brakowało :( pod samochodem mam krople tłustego płyny ,byc moze to własnie to borygo wycieka :( ale nie jestem na 100% pewien .Mam pytanie bo jesli to wyciek z węzyka to połowa biedy ale jesli to uszczelka z pod głowicy jakie mogą byc inne obiawy oprucz braku płynu w chłodnicy

 

Pozdrawiam

zauwarzylem :arrow: zauwazylem

oprucz :arrow: oprocz

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby nieszczelność uszczelki pod głowicą dawała objaw tłustych plam od płynu chłodniczego. Masz jakiś szlam pod korkiem wlewu oleju? auto kopci na biało? Jak wygląda sprawa węży? Spęczniałe, że nie jesteś w stanie ich ugiąć (uwaga gorące)? W E46, zwłaszacza przed liftem układ chłodzenia lubi platać figle. Najczęściej jest to zbiornik wyrównawczy, który z biegiem lat pęka gdzie niegdzie. Lubi też szwankować korek. Wyjmij osłonę pod silnikiem odpal motor, niech osiągnie temperaturę roboczą, a Ty zanurkuj pod auto i obserwuj w poszukiwaniu nieszczelności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam standardową opcję po założeniu gazu- nieszczelności na łączeniach przewodów do podgrzewania reduktora gazu.

Sprawdź dokładnie łączenia przewodów wodnych od reduktora instalacji gazowej do instalacji chłodzenia samochodu.Pewnie są jakieś trójnki założone.

Możliwe że jest jakaś nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumie przyczyną moze byc nieszczelnosc a nie jak sie obawiałem uszczelk pod głowicą ? bo zadnych obiawów kopceia z rury itd nie ma ,a oslona z pod silnika jest mokra , tłusta i wygląda mi to nie na olej a na inny płyn chyba borygo

 

Pozdrawiam

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.