Skocz do zawartości

e38 750 nie zawsze odpala na zimnym, oraz skrzynia biegow!!


piccolo112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam e38 750 i mam taki problem ze podchodze do auta zimnego i jest dzien ze odpala ze strzala i jest ok innym razem przychodze i wogole nie odpala albo po kilkunastu przekreceniach, zawsze stawiam prawa strona na chodniku i jest przechyl, myslalem ze moze malo paliwa bylo i nie dochodzilo, ale teraz pilnuje i jest caly czas min pol zbiornika, dzisiaj chcialem zaprogramowac centralny zamek i odblokowac tv i nie chciala wogole odpalic, nic. Zostawilem ja i zobaczze jutro, ale prosze o pomoc.

 

Skrzynia biegow; ladnie i plynnie przezuca biegi, lecz jadac w miescie nie cisnac jej bez sportu jest tak ze nie jedzie ekonomicznie nawet jak ja glaszcze po gazie tylko powiedzmy ruszy zmieni bieg i na tym biegu juz caly czas kreci na wysokie obroty do odciecia dopiero laskawie zmieni bieg i to bez sportu, szlag mnie trafia. Moze wiecie co to moze byc.

 

Swoja droga stosowalem sie do wskazowek na forum odnosnie programowania pilota centralnego zamka i nie zadzialalo, patent byl z e46 ale to chyba roznicy nie ma. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W minionym tygodniu mialem to samo z odpalaniem silnika, skonczylo sie laweta i warsztatem (MCars w Zabkach przed Warszawa).

Okazalo sie, ze komputer resetowal wpis z kodem klucza do samochodu w chwili gdy zaczynalem krecic rozrusznikiem.

Problem byl czysto programowy, komputer zostal wyjety z auta, w serwisie zresetowano wpisane oprogramowanie, wgrano je na nowo, zaprogramowano kluczyk i wlozono kompa do auta. Silnik odplil od 1 dotkniecia.

 

Skrzynia jest sterowana kompem skrzyni biegow, ktora to wspolpracuje z kompem silnika. Jesli ten nawala to skrzynia rowniez moze sie dziwnie zachowywac.

 

Pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.