Skocz do zawartości

Ustawienie "spoczynnkowe" klucza dynamometrycznego


m40

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem w drodze kupna klucz dynamometryczny Draper 10-80Nm. W instrukcji pisze coś w stylu "adjust to lowest torque setting when not in use" - czyli 10Nm. Na kluczu zaś jest biała naklejka a niej czarny napis: "Adjust to zero when not used". Dodam że klucz przed rozpakowaniem był ustawiony przez fabrykę na minimalny torque czyli 10Nm.

 

Q: Nieużywany klucz ustawić na 10Nm czy na 0??

 

Hint: W instrukcji pisze "do not set below minimal torque setting" - co w jakiś sposób przeczy napisowi z klucza by ustawiać go na "0" bo to jest oczywiście poniżej minimalnych 10Nm.

www.foto.gbart.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakis niezwykły zapis, prawie każdy klucz dynamotryczny ma taka notke w instrukcji chodzi oto by nie pozostawiac naciagnietej sprezyny

Prawidlowo jest przechowywac klucz ustawiony w najnizszym momencie wiekszym od zera jaki wskazuje u ciebie 10NM

ps przed uzyciem po postoju nalezy pokrecic pare kolek kluczem i dopiero uzywac z momentem.

Jako, ze klucz jest nowy to waarto tez wykonac kalibracje :cool2:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Może sprostuję że nie wyrażam swojego zdziwienia tym że taki zapis wogóle istnieje tylko tym że w instrukcji pisze minimum czyli 10nM a na samym kluczu pisze "0"...

 

Owszem zgodnie z instrukcją użyłem klucza na początku przy niskich nastawach, ale czy jesteś pewien tego co napisałeś o konieczności kalibracji po kupnie? W instrukcji nie ma nic takiego, również nigdzie w internecie nie znalazłem takie stwierdzenia - owszem używany klucz po jakimś czasie trzeba zrekalibrować ale nowy?? Przecież skoro jest nowy to fabryka go skalibrowała IMO.

www.foto.gbart.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewny jestem tej kalibracji 90% kluczy na rynku jest marnie skalibrowana w fabryce.

Osobiscie mam ok 10 kluczy dynamometrycznych i tylko proxxon i jonesway byly skalibrowane jak trzeba.

Dlatego lepiej sprawdzic dla pewnosci :wink:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.