Skocz do zawartości

e53 x5 4.8is 2004 pilne


demon751

Rekomendowane odpowiedzi

prosze wszystkich użytkowników 4.8is o wszelkie informacje dotyczace skrzyni biegów-chce kupic takie auto,wszystko było naprawiane ale jeszcze nie skrzynia biegów-automat oczywiscie.bardzo usterkowa czy nie do zdarcia przy tym silniku.przebieg 150000 km prawie.

dziekuje z góry.pozdrawiam wszystkich. :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie watki w dziale E60 o skrzyniach 6HP26.

Przy tym przebiegu,musisz zwrocic uwage jak skrzynia zmienia biegi.Jezeli szarpie badz posiada niepokojace objawy ,swiadczace o jej zuzyciu-odpusc samochod chyba ze chcesz kupic skarbonke.

Dowiedz sie rowniez czy i ewentualnie jak czesto byl zmieniany olej w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni, najgorzej mają w połączeniem z silnikiem turbodoładowanym (diesla) w których występuje gwałtowne uderzenie momentem obrotowym, w silnikach bez turbo moment rozwijany jest stopniowo przez co skrzynia nie dostaje tak po "kościach"... Sposób jazdy też ma olbrzymie znaczenie, przejedz się z obecnym właścicielem auta i zobacz jak on jeździ - można po tym wiele wywnioskować.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejażdzka nie pokaże całego życia samochodu to chyba wiadomo.najgorsze jest to że to mój pierwszy automat i nie wiem jak i co być powinno.zawsze miałem manual ,zawsze najwiekszy benzyniak.szkoda że nie robią też manuala 4.8is.nie było by kłopotu :roll: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejażdzka nie pokaże całego życia samochodu to chyba wiadomo.najgorsze jest to że to mój pierwszy automat i nie wiem jak i co być powinno.zawsze miałem manual ,zawsze najwiekszy benzyniak.szkoda że nie robią też manuala 4.8is.nie było by kłopotu :roll: :cry:

kupisz z tym automatem i nie bedziesz chcial slyszec wiecej o manualu-zapewniam.

Ta skrzynia,jezeli chodzi dobrze jest poezja.

Co do oleju:

Jezeli byla dolewka,to napewno z jakiegos powodu...

Zobacz,czy po wrzuceniu D na plaskim terenie skrzynia ciagnie natychmiast po puszczeniu hamulca?,czy na wlaczonym D i puszczeniu hamulca nie stacza sie do tylu stojac np na lekkim wzniesieniu?

Wsluchaj sie w jej prace zmieniajac biegi recznie (steptronic),czy jak pociagniesz na trojce do wysokich obrotow i wklepiesz czworke-czy nie slychac lekkiego pisku przy zmianie?

Czy przy wrzucaniu D z P nie wydaje niepokojacych odglosow,czy nie szarpie przy tym?

Tak czy inaczej,jezeli skrzynia chodzi idealnie to po zakupie polecam ci wymiane oleju.Koszt w sumie nie maly,ale sumienie spokojniejsze po tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcie wszystkie znane wam możliwosci sprawdzenia tego automatu. :)

sprawdze wszystkie wasze instrukcje i napisze co i jak-chyba żę z cena sie nie dogadam,to biore w obroty inną.jak kilka potestuje to już bede znawca automatu :lol:

albo zrobie tak-najładniejsza i założe nowa skrzynie lub dobra z rozbiórki.e70 tez maja taka skrzynie,wiec dawca możliwy.

najpierw widok na żywo :D

i zobaczymy :cool2:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna zaliczona-z N na D ciagnie lekko,zmienia płynnie,bez szarpnieć,tryb manual-zmienia biegi też bardzo delikatnie,ale chyba szybciej niz zwykły tryb D.pod spodem sucho jak pieprz-skrzynia i mosty.wyciek tylko ze zbirniczka wspomagania-to we wszystkich jak sie orientuje,i w moich tez tak miałem.reszta jak wszystkie v8.

prosze o podpowiedzi.

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą w Katowicach właśnie kupilem. Grudzien 2004 produkcja, I rej. 2005. Dlatego pytałem czy to ją oglądałeś, bo ktoś podobno z Łodzi chciał ją kupić. 150k przebiegu, na 100% bezwypadkowa - znam własciciela. Ogólnie auto niezłe, trochę trzeba pierdółek porobić i jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą w Katowicach właśnie kupilem. Grudzien 2004 produkcja, I rej. 2005. Dlatego pytałem czy to ją oglądałeś, bo ktoś podobno z Łodzi chciał ją kupić. 150k przebiegu, na 100% bezwypadkowa - znam własciciela. Ogólnie auto niezłe, trochę trzeba pierdółek porobić i jest super.

ile dales,jesli mozna wiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedna w genewie .40000 fr prawie.moze bedziesz to byś luknoł na żywo,widac że konkret.

Emil Frey SA Genève - Centre BMW

Route des Acacias 23

1211 Genève 26

ciekawe ile można utargować?

pozdrawiam kolegów

ogolnie w Emil Frey nie ma co liczyc na duze upusty.Powinna to byc koncowka z tej ceny,czyli to 900 chf.Sprzedawane tam sa samochody z gwarancja,po przegladach technicznych,w znakomitym stanie technicznym.Najlepiej bylo by znalezc oferte prywatna.Wtedy cena jest atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile dalem niestety nie jest jawne ale cena byla okazyjna. W kazdym razie sam dzwiek silnika jest tyle wart :)

wiec nie rozumiem zasadnosci pisania o tym fakcie na forum :duh: .Handlujesz samochodami czy jak,ze nie chcesz ujawnic ceny?

...aaaaa chciales sie tylko pochwalic :mrgreen:

szkoda,ze cena jest wielka tajemnica.Masz racje,zdjec tez nie pokazuj :cool2: ,niech nikt nie widzi :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo byłem ciekaw czy tą oglądałeś. Jeśli odpowiedź byłaby twierdząca - chciałem porównać ceny wywoławcze. Proste i wynikające z ciekawości zapytanie. Co do zdjęć - wybacz - ale nie rozumiem po co ją komuś pokazywać? Jak będę chciał sprzedać, to wkleje, raczej nie wcześniej. Co do handlu: nie nie handluje - po prostu używam. Mam w tej chwili trzy sztuki na stanie - zależnie od humoru i potrzeby są naprzemiennie eksploatowane. Co do wątku: szukałem fajnej sztuki E53 lub E61 w niemczech. Nic zdrowego w dobrej cenie nie znalazłem - należy nadmienić, że auta rejestruję na firmę i nie ma opcji omijania akcyzy. Co za tym idzie nie interesowała mnie też "legalna" przeróbka na LKW.

Reasumując - po wielu poszukiwaniach znalazłem w Polsce - i tą jakże radosną wiadomością się podzieliłem (patrz pierwsze zdanie). Czego i Tobie zyczę!

 

PS

Wybacz po raz drugi, ale o zasadności pisania na forum nie będę dyskutował. Jakoś nie potrafie czytać emotek - po prostu za stary na to jestem. Tak samo jak wyrosłem z pokazywania - wole używać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szukałem fajnej sztuki E53 lub E61 w niemczech. Nic zdrowego w dobrej cenie nie znalazłem...

a ta ktora zakupiles,z przerysowanym bokiem,wgniecionymi drzwiami i slupkiem to niby zdrowa? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sorry stary,ale inaczej jak emotami z toba rozmawiac sie nie da.Byc moze masz racje,za stary jestes na to forum :duh:

...Proste i wynikające z ciekawości zapytanie....

to samo chcialem ja sie dowiedziec :mrgreen: ,ale ty zrobiles z tego tajemnice. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerysowany bok i wgniecione drzwi? Piles cos? Czyli jednak ogladales jakas w Katowicach tak? A juz wiem, moze ta u Sikory?

 

demon751 - za przeproszeniem uj Ci do tego na co mnie stac. A traktory owszem lubie.

 

Poza tym - to nie ja szukam bryki - ja JUZ kupilem. Taka roznica ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.