Skocz do zawartości

jaki akumulator


ubiquitin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jaki wg. danych fabrycznych powinien być akumulator w 520 e34 24v?

Jaki akumulator polecacie?

Jak wypada jakość akumulatorów różnych marek w porównaniu z ich kosztami?

I na koniec, kolega proponuje odsprzedać mi 2 letni akumulator delphi freedom 80 ah, czy aby nie jest za duży do 520, ile jest taki akumulator wart?

Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak - zapomnij o uzywanych akumulatorach !!!!!!!!!!!!

 

do 520 - zalezy ile masz elektryki - ale mysle ze od 60 do 80/90 ah powinien byc ok

 

co do marki - moge polecic akumulatory firmy BANER - sa fenomenalne - kupuje tylko tej firmy - jeden moj ojciec używał przez 8 lat !!! az pod koniec uszkodził jedna cele - i to przez 2 lata jezdzil z prawie pusta cela :jawdrop: ceny tych akumulatorow niskie nie sa - ale naprawde warto - moim zdaniem bosh silver wysiada !!! kupowałem w tym samym czasie akumulator razem z moim kuzynem - ja do golfa1 ( oczywiscie banera) , on do renaulta twingo ( bosh silver) - sytuacja wyglada na dzien dzisiejszy tak - golf od 4 lat jezdzi na banerze - a kuzyn po 2 latach musial wymienic bosha bo przestałtrzymac - kupił tym razem banera :mrgreen: dodam ze akumulatory byly uzytkowanie w podobnych warunkach - w wiekszoaci miasto i na krotkich odcinkach....

 

wiec z mijego doswiadczenia wynika ze BANER jest firma godna polecenia - warto w niego zainwestowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc zapomnij o akumulatorach na przykład Budget!

 

Bosch, Centra i inne jak najbardziej. Tylko te też w zależności od wersji są w różnych cenach - nie bierz najtańszych.

 

Dalej tak: 520 ma napisane w instrukcji 65Ah (E34) lub 70Ah (E39)... jak dla mnie to za mało. Alternator spokojnie i bez stresu obsłuży 90Ah. U mnie miałem w poprzedniej 55Ah i nie pożył zbyt długo. Wsadziłem potem 80Ah i jeździłem na nim aż do sprzedaży bez problemu. Teraz mam 74Ah Bosha i jest ok...

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam "tanich" marek - to wyrzucone pieniadze

i predzej czy pozniej sie o tym przekonasz. Marki warte polecenia:

Bosch, Varta, Banner, Moll,Centra (! bez uprzedzen!),Exide, Optima (drogie!). Dobrze wydac pieniadze na akumulator z technologia

wapniowa chocby dlatego, ze maja duzo wiekszy prad rozruchowy

mierzony wg DIN.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam centre - u mnie pacuje 7 lat, a teraz już troche słabnie, przed zimą wymieniam. (podobno exide to centra produkowana na europę)

 

Te baterie produkowane sa w tej samej fabryce - Exide kupil udzialy

w centrze i tak unowoczesnil zaklad, ze produkuje w PL na cala Europe.

nie mamy sie czego wstydzic - chociaz to sie bardzo zmienilo bo stare

Centry wcale nie byly dobrymi bateriami. Nowy akumulator 100Ah

musialem wymieniac po miesiacu i to z wielkimi przejsciami bo

dystrybutor wymyslal najdziksze powody dla ktorych nie moze go

przyjac.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.