Skocz do zawartości

Przygotowanie do M30B30


Zielony-Z7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich milosnikow BMW.

Panowie, sprawa nastepujaca. Znalazlem E34 z 3l silnikiem. W bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, bez gazu, rok w Polsce.

Ale przed ostateczna decyzja zakupu, zastanawiam sie coraz bardziej. Czy aby napewno ten silnik w pełni mnie zadowoli :D

Nie chce scigac sie tym autem, oczekuje komfortu, chociaz w niektorych sytuacjach zapasu mocy. Czy 3litrowy 180konny silnik bedzie w stanie mi to zapewnic?

Zauwazam, ze tych silnikow jest dosc malo,malo o nim sie pisze, czy mam rozumiec, ze czesci beda trudne do zdobycia i drogie? Nie moge znalezc np. dajmy na to sportowych baranow do tego silnika...

Moze zaczynam niepotrzebnie wybrzydzac, gdyz auto trafia sie w naprawde dobrym stanie, jestem w stanie przebolec brak klimy i np. elektrycznych foteli wlasnie dla stanu auta i jego niskiego udokumentowanego przebiegu...

Bardzo prosze o "nastawienie mnie na dobre tory" (POZYTYWNE!! :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, silnik jest niezwykle popularny w serii e32. Może dlatego jest mało popularny wśród e34, ponieważ przy dynamicznej jeździe spokojnie łyka 20litrów. Co prawda jest to wynik z e32, ale w e34 nie powinno być dużo mniej. Jednak w Polsce dużo ludzi liczy się ze spalaniem. Silnik jest nie do zdarcia, części tanie, jak na bmw, nie ma się co martwić, tylko brać.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, silnik jest niezwykle popularny w serii e32. Może dlatego jest mało popularny wśród e34, ponieważ przy dynamicznej jeździe spokojnie łyka 20litrów. Co prawda jest to wynik z e32, ale w e34 nie powinno być dużo mniej. Jednak w Polsce dużo ludzi liczy się ze spalaniem. Silnik jest nie do zdarcia, części tanie, jak na bmw, nie ma się co martwić, tylko brać.

 

dokladnie tak. mam e32 z tym wlasnie silnikiem, spalanie jest od okolo 12 w trasie do 20 po miescie (mowie oczywiscie o automacie) e34 mysle ze palilo by podobnie bo to ten sam silnik z tym ze buda nieco lzejsza :) wydaje mi sie ze 530 powinno byc ok ;] z podobna moca masz jeszcze 2.5 24v i do tego napewno duzo czesci ale m30b30 wydaje mi sie "prostszej budowy" a nie koniecznie gorszy, podobno przebiegi 500 - 800tys standard :) ja na swoja e32 nie narzekam a mialem 2 e34 m50 .....

 

 

p.s. pokaz jakies fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to chyba bardzo żwawa jazda, albo bez sondy lambda. U mnie w M70B50 trzeba dobrze cisnąć, żeby wyjść srednio na 25 l/100km. Jednakże przed zmianą sond na nowe, spokojnie łykał 30 l/100km. Może warto się przyjrzeć temu tematowi.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, ale przy jeździe "na dziadziusia" wychodzi 17l/100 lpg.

 

to sporo ci pali, sprawdz sonde ;] u mnie w 730i automat spalanie od 12L do 20L / 100km

 

Czy ja wiem czy sporo jeśli mówimy tu o czysto miejskiej jeździe... Jeszcze po moim genialnym mieście, gdzie jest większość ulic zamknięta i korki makabryczne...

A na jeździe 100% trasa nie miałem okazji jeszcze sprawdzić jak tam wyjdzie więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.