Skocz do zawartości

525d sedan - prawy przód niżej stoi...??


SpeedMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Tak jak w temacie. Patrząc na samochód centralnie z przodu daje się zauważyć, że prawy przód niżej stoi. Zaraz po zakupie tak było i teraz wymieniałem łożyskowanie amorów i amory i problem jest nadal. próbwałem nawet zakładać nowe sprężyny do tego zestawu i problem nadal jest widoczny. Mierząc od podłogi w moim garażu do błotnika nad kołem różnica między prawym, a lewym jest 12mm. Wydaje się że nie wiele, ale stojąc dalej od auta wyraźnie widać, że prawy przód troche siedzi niżej.

Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale jak jadę bo poprzecznych nierównościach przez dłuższy czas to z prawej strony słychać krótkie piski. Auto było na szarpakach i całe zawieszenie jest bez zarzutu. Zreszta normalnie podczas jazdy nic nie puka i nie ma żadnych luzów.

I jeszcze jeden fakt. Jak sprowadzałem samochód z Francji to ten mądry człowiek który mi go wiózł nie chcąc zniszczyć felgi zaczepił pas za wahacz. Może to jest przyczyna.

Jeśli komus przychodzi do głowy co to może być to proszę o pomoc...

 

Czy wahacz ma jakiś wpływ na wysokość zawieszenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialem podobny problem. Okazalo sie ze naderwal sie ten dolny kielich na amortyzatorze podtrzymujący sprężyne od dolu. Skutkiem tego bylo nacięcie opony przez ten kielich - to moze oddawac taki szum o ktorym pisales. Ostatecznie kielich zerwal sie calkiem i rozcią opone. Musialem kupic nowy amortyzator i dwie opony. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.