Skocz do zawartości

Licznik kolejny raz- nie działa prędkościomierz i ekonomizer


Sklarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

mam problem z moim e34 91r 2,4 td

mianowicie niedziala mi predkosciomierz

wyglada to tak ze przekladalem jej caly srodek w tym zegary z drugiej posiadanej przezemnie na części . problem w tym ze moje stare zegary były ``analogowe`` ( chodzi o przebieg ) teraz są cyfrowe i niedziala w nich predkościomierz oraz ekonomizer . Spawdzalem zegary są ok . gdzie może tkwić przyczyna ?? co za to odpowiada ?? czujnik w tylnym moscie jest ok . czyzby oprocz zegarow powinieniem cos przelozyć ?? komputer albo cos takiego . Za wszelkie opiunie z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wytrwałości.

Upewnij się jeszcze raz, czy dobrze wygląda wtyczka na dyfrze i poruszaj kabelkami czy aby czasem któryś nie jest nadgnity i trzyma się tylko na izolacji.

Po tej czynności sprawdź złacze pod tylnim siedzeniem obok akumulatora - czarne złacze wielostykowe z paroma kabelkami, czy nie widać tam "zielenizny"- najlepiej rozłączajac.

Ja sobie na spokojne sprawdzę czy sygnał z dyfra w nowszym liczniku nie przychodzi na inne piny niż w starszym - choć nie wydaje mi się.

Sprawdź jeszcze bezpieczniki - tylko dokładnie, może któryś być tylko pęknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz. Ty przełożyłeś cały licznik - mam, na myśli zegary z płytą główna licznika - czy tylko zegary ? Bo jak same zegary to nie będzie to chodziło.

Nowsze zegary od starych różnią się tym, iż praca wskaźników oparta jest na pamięci zewnętrznej I2C.

Napisz dokładnie co tam narobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.