Skocz do zawartości

316i Paskudnie duże spalanie


asevenx

Rekomendowane odpowiedzi

O tej sekwencji to niewiele wiem.Jedne mają samo adaptacje drugie nie mają. Jeżeli strojona była jak jeszcze sonda była ok to raczej niema takiej potrzeby. Ale jeżeli już sonda był wolniejsza to i komp sie zle zakodował a tym samym gaz też ma przekłamane odczyty.Z mojej praktyki to wiem że co jakiś czas dobrze jest jechać jeżeli są jakies problemy z autkiem choćby poto żeby cisnienie ustawił . Dobra rada pojezdzij trochę na benzynie jak będziesz gaz stroił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie byłem dzisiaj u gaziarza i jednak musiał troche przestawić kompa.

Czyli jednak opłaciło sie podjechać i ustawić gaz.

A jak kolega mi pisał wcześniej to co teraz mam pojeżdzić chwile na benzynie czy nie ma takiej potrzeby...................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie kolegów.

Na dniach biore się za wymiane całego układu wydechowego ponieważ wydaje mi się że jeszcze troche za dużo pali chociaż wymieniłem sonde i byłem ustawić gaz po wymianie lambdy.

Katalizator jest jeszcze od nowości i pierwszy tłumik też bo rok produkcji jest jeszcze na nich.

A chce wymienić bo wydaje mi się że chyba troche trzymają lub przytykają wylot spalin i dlatego to spalanie jest jeszcze za wysokie w poruwnaniu do czasu kiedy kupiłem autko.

I mam pytanie do was takie czy tak może być że przytkany katalizator może przyczynić się do wzrostu spalania......................... :(

Poradzcie coś......................... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów ja wymieniałem sonde bo była zepsuta.

I słyszałem że po wymianie na dobrą błąd powinien się wykasować sam,a ja wymieniłem jeżdziłem i coś to spalanie nie podobało mi się za bardzo więc pojechałem na komputer i się okazało że błąd dalej siedział.

Wykasowali mi tego błęda i wszystko ok.

Pozdrawiam.................................................................. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.