Skocz do zawartości

Falowanie obrotów M57


DarioKa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś miał problem jak w temacie? U mnie faluje najbardziej na zimnym silniku, po rozgrzaniu trochę mniej. Na diagnozie wyszło, że pływa mi ciśnienie paliwa od ok. 265 do ok. 340 bar. Z tego co wiem, to ciśnienie na wolnych obrotach powinno być w ok. 330-340 bar. Czy to nie będzie czasem wina zaworu regulacyjnego , który jest zamontowany na pompie? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać na obrotomierzu, a w jakim zakresie, to ciężko powiedzieć bo zdechła głowica DK 2.1 i test był robiony na inpie, a tam jest problem z częstotliwością próbkowania. Jak powoli podnoszę obroty od jałowych to przestaje falować w ok. 1200 rpm, a po zdjęciu nogi z pedału znowu. Mam jeszcze jakieś przydławienia podczas przyspieszania w ok. 1500 - 2000 rpm i w momencie przydławienia ekonomizer spada np z 22 do 12 l/100km. Po jakichś 2-3 sekundach auto znowu zaczyna przyspieszać, ale jakby trochę słabiej.

Co do falowania, to udało mi się jedynie zaobserwować amplitudę ciśnienia paliwa, o czym już napisałem. Pozostałe parametry tj. masa i ciśnienie powietrza w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mi na początku obroty przy ZIMNYM silniku nie falowały, falowanie nasilało się przy ciepłym silniku. Korekcja wtrysków - dwa wtryski ok. 2, pozostałe ponizej 0,5. Preparat do czyszczenia wtrysków załatwił sprawę - teraz mam wszystkie wtryski ok. +/- 0,5 - 0,7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.