Skocz do zawartości

paląca się lampka ciśnienia oleju.....


buhhh

Rekomendowane odpowiedzi

ale to radzisz zmienić na pelny syntetyk??patrze wlaśnie na oleje shella i widze ze oleje półsyntetyczne nie spełniaja normy LongLife...czy jest to tak ze tylko pelne syntetyki to maja??

boje sie zalac go pelnym syntetykiem silnik bierze troche oleju ale bez przegiecia przejechane swoje już ma 225000km boje sie ze na pelnym syntetyku olej bedzie znikal.....?????

niby koledzy z forum przechodzili z pól na pelny i chwalili sobie ze bez problemow.....

 

Witam. Ja kupiłem swoją 530D z zalanym prawdopodobnie 5W , zalałem oryginał 0W też myślałem że zacznie brać olej, ale jest OK. Oleje typu 0W mają lepsze dodatki myjące i uszczelniające, zalej to co przewiduje producent a potem szukaj przyczyn, a jak będzie żarł olej i będzie brak ciśnienia a pompa będzie dobra i wydajna , to trzeba myśleć o silniku, albo lać na tyle gęsty olej aby jeszcze nie przeciekał i trzymał minimum ciśnienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
koledzy podpowiedzcie mi jeszcze jakie powinno byc cisnienie oleju na wolnych obrotach przy goracym silniku?????dzisiaj mierzylem i miałem o,5 bara.....

 

UUU, czyli troche mało... Niestety - spróbuj wymienić pompę oleju.

Ciśnienie powinno być w granicach 0,8-1,0 bara przy 700 obr/min, 1,0-1,5 przy 2000 obr/min.

 

Myślałem, że może jeszcze czujnik ciśnienia oleju Ci padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie troche za małe to ciśnienie;/czytalem gdzies ze przy pompie znajduje sie jakas sprezyna podobno w takich przypadkach czasami wystarczy wymienic ta sprezyne mogla sie rozciagnac czy cos..??czujnik juz wymienialem i to dwa razy wiec odpada...dzieki za odpowiedz pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.