Skocz do zawartości

Zmieniarka CD


wujekdon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem mianowicie zmieniarka cd nie "wypluwa" magazynka, w systemie wyświetla tak jakby w magazynku nie było płyt w środku jest jedna płyta. jest jakiś sposób żeby to naprawić w warunkach domowych?

oto filmik który przedstawia problem:

 

 

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączam bo mam to samo :) Tylko nie wiem czy tam jest płyta bo takei auto kupiłem, mam zamiar sie za to zabrać :) ale dobrze by było coś wiedzieć :) wiem, że na 100% jak przyuważyłem druga szufladka od CD jest wysunięta i zmieniarka nie może jej wsunąć przez to nie wciąga magazynka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem mianowicie zmieniarka cd nie "wypluwa" magazynka, w systemie wyświetla tak jakby w magazynku nie było płyt w środku jest jedna płyta. jest jakiś sposób żeby to naprawić w warunkach domowych?

oto filmik który przedstawia problem:

 

 

z góry dziękuje za pomoc

 

Witam,

 

najprawdopodobniej trzeba wymontować zmieniarkę i wyjąć zaciętą płytę przez rozebranie zmieniarki. Żeby to zrobić trzeba zdemontować część konsoli - jak chcesz jeździć ze sprawnym audio bez zmieniarki będzie potrzebna zwora na światłowód.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
tez tak mialem nacisnij przycisk i wciskaj i puszczaj w szybkim tepie wtedy zalapie mi juz sie plyta zaciela z 2 razy w ciagu 4 lat i jest od dluzszego czasu ok

 

ale mam go wciskać zanim ta przesłona się odsunie? jak sie odsunie to mechanizm zadziala i tak jakby musi odczekać pewien czas zanim znowu spróbuje "wypluć" magazynek. jak po prostu trzeba wciskać to popróbuje jeszcze mam nadzieje ze się naprawi bo ściaganie części panelu przedniego nie bardzo mi się uśmiecha

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
nacisnij przycisk otworzy sie klapka wsadz tam reke i napierdalaj w kasete zmieniarki pchaj i popuszczaj jak bys kobiecie dobrze robil pomorze 100 procen :)

 

Zmieniarka też kobieta ;) ale pomogło, robilem tą operacje w mojej byłej e65, którą nabył kumpel i zadziałała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
hehe, dalej jeżdżę z niedziałającą prawie zapomniałem, że istnieje. Nie mam czasu podjechać gdzieś żeby zrobili, a samodzielnie nie chce się tego podejmować tego tzn. wymontowania (nie chce nic uszkodzić) chyba żebym miał instrukcje krok po kroku ale raczej to nie do znalezienia ;] zresztą to bzdety są. ważne, że reszta działa miodzio skrzynia po wymianie oleju itd. Możecie polecić jakiegoś dobrego mechanika i elektronika kogoś kto się zna na BMW z Krakowa? (Bo do pana Misiaka już się nie wybieram)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sam ostatnio wyciagalem zmieniarke. Max 1 godz pracy.

Co potrzebujemy - Kluczyk nasadkowy 8 , wkretak krzyzakowy, kawalek cienkiego plastiku (idealna karta kredytowa lub cos podobnego). Nawiew po stronie pasazera jest wciskany. Srodkowego nawiewu niewykrecamy wyjdzie ladnie z drewnem.

Zaczynamy od wyciagniecia nawiewu po stonie pasazera (wlozyc karte kredytowa miedzy nawiew a drewno i delikatnie podwazyc ), jak wyciagniemy nawiew po prawej stronie znajduje sie nakretka 8 i ja odkrecamy.Nastepnie podwazamy plastik (czesc srodkowego nawiewu zaraz przy monitorze. taki czarny z kratkami ) jest na zatrzaski. Podtym plastikiem znajduja sie po prawej i lewej stronie 2 sruby krzyzakowe. Widzimy juz nawiewy od gory i rozlaczamy wtyczke ktora znajduje sie miedzy nawiewami (jest ona zamacowana na zatrzask) Nastepnie podwazamy plastik nad kierownica (WAZNE kiera max do przodu ) aby puscily zatrzaski. Teraz juz mozemy delikatnie wyciagac drewno(najpierw troche do siebie aby wyciagnac z mocowan (takie metalowe bolce) i pozniej leko w prawo aby wyszla sroba mocujaca po stronie pasazera. Jak wyciagniemy drewno to juz z gorki. Pod spodem jest szary plastik przykrecony na 4 wkrety krzyzakowe.Odkrecamy je i delikatnie wysowamy zmieniarke z plastikiem. Jak wysuniemy troche do przody musimy wychaczyc linke odpowiedzialna za otwieranie schowka.Jak to zrobimy mozemy wysunac zmieniarke i wypiac wtyczke. Odpiecie zmieniarki powoduje przerwanie sieci MOST , niebedzie dzialac tel , nawigacja , dzwiek. Tu macie linka do TIS

 

http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/07/55/01

http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/07/55/02

http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/07/55/03

http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/07/55/83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Przyłącze się do tematu żeby nie zaczynać nowego. Mianowicie miałem podobny problem jak w temacie oczywiście zrobienie zmieniarce dobrze jak kobiecie pomogło i wypluła kieszeń ale po ponownym włożeniu pokazuje jak by była pusta mimo załadowanych płyt ma ktoś może tez jakiś taki prosty sposób na rozwiązanie tego problemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,


Ja także mam problem ze zmieniarką, co może być nie tak jak po włożeniu kasety z płytami wygląda jakby zmieniarka jej nie łapała bo słychać jak mechanizm pracuje ale kaseta cały czas wyskakuje spowrotem na zewnątrz. Wygląda jakby ten czarny ząbek jej nie łapał, jak go ruszam to chodzi zupełnie lekko bez oporu ;/

Jak ktoś ma jakieś pomysły co można zrobić - pisać smiało. Dzieki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.