Skocz do zawartości

Zegary warjują


DORIAN

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie pomaga i nie mam już pomysłów:( wczoraj jeździłem znajomego identyczną bemką ten sam rok taka sama skrzynia ten sam silnik i u niego ekonomizer zachowuję się tak jak należy a nie od razu ze startu leci do samego końca :) i jeszcze jedną ciekawą rzecz zauważyłem jak ustawie na komputerze żeby pokazywało średnie spalanie to przykładowo jak mam 9,5 l/100km i stoi na luzie to po kilku minutach mimo iż chodzi na wolnych obrotach średnie spalanie zaczyna rosnąć :? ???

 

p.s. Piszczy mi dosyć mocno któraś rolka czy też napinacz, myślicie że może być zatarte łożysko i tak obciąża silnik że aż spalanie wzrosło ???

 

 

Piszcie co myślicie może wspólnymi siłami coś wymyślimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania średniego na postoju to ten błąd w algorytmie mają wszystkie BMW, komputer liczy, że spalasz paliwo i nie pokonujesz żadnego dystansu, więc dla niego spalanie średnie dąży do nieskończoności. Możesz sobie zrobić test, wyzeruj średnie spalanie i zostaw auto na postoju, po chwili będziesz miał spalanie średnie 99.9 L/100km. W innych autach jeżeli auto się nie porusza, to komputer nie wlicza tego do spalania średniego. Dlatego w BMW komputer pokazuje takie gigantyczne spalanie w korkach, u mnie przy dużym korku to nawet dochodzi o 40L/100km, gdzie w rzeczywistości jest około 22L/100km.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.