Skocz do zawartości

po włączeniu klimy pada wspomaganie kierownicy i...


chico78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

podczas ruszania spod hipermarketu, cofając z miejsca parkingowego poczułem nagle brak działania wspomagania kierownicy, kierownica działała chyba jak w czołgu a po chwili zapaliło się ładowanie - akumulator..

wyłączyłem auto i wepchnąłem na miejsce parkingowe i zadzwoniłem do kumpla który zajmuje się serwisem BMW ale niestety chwilowo wyjechał i niestety nie wiem co to za dziadostwo...

 

Otworzyłem maskę i poczułem lekki smród czegoś przepalonego.. uruchomiłem ponownie auto z powyłączanymi radiem,klimą i ku mojemu zdziwieniu wspomaganie działało, więc cofnąłem z miejsca i wjechałem delikatnie znowu w miejsce parkingowe i wszystko wydawało się ok. ale włączyłem klimę i momentalnie znowu powtórka.. wspomaganie wysiadło i kierownica chodziła wyjątkowo ciężko jak w czołgu hehe. Więc wyłączyłem auto i czekam na pomoc która ma nadejść najwcześniej jutro wieczorem.

 

Czy ktoś ma pomysł co to za przypadłość?

Edytowane przez chico78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 100 procent padło koło pasowe na wale korbowym. Ostatnio to przerabialem 2000 zł z wymiana w serwisie. Pozdrawiam

 

Sto procent prawidlowej diagnozy.

Przerabialem to przy 190 000 km. Zalecam kupic nową część i wymienic wraz z paskami z ktorymi wspolpracuje.

Wymiana u srednio rozgarnietego mechanika to max 1 godzina i nie wiecej niż 150 zł.

Szkoda kasy na serwis.

 

Czesc to okolo 1400 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.