Skocz do zawartości

330xd amorki, poduszki pod silnik


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany kompletu wszyskich amorków (przód i tył ) plus 2 poduszki pod silnik

 

1 pytanie czy zwykłe amorki do 330d będą pasowały i ile orientacyjnie (znając życie do x-a będą 2-3x droższe)

to samo do poduszek pod silnik czy są takie same jak w zwykłej 330d i jaki jest mniej wiecej ich koszt

 

z góry dziękuje za odpowiedź

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 lata temu kupowałem poduchy pod silnik 2x 250 zł oryginał (kup tylko takie zadnych zamienników) Miesiac temu amory na tył sachs ze sportowym dostosowaniem podwozia 2x 240 zł + 60 zł odboje też sachs

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolege

akurat ostatnio wymienialem komplet na przod do mojego X, zamawialem u szanownego kolegi Ziółkowskiego oryginaly olejowe i placilem cos ok 860zl za sztuke :duh: niestety innych nie ma do X

a na tyl sa tansze tak jak koledzy pisza cos kolo 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w sumie nie dużo , ale amorki do przodu to chyba droższe są

 

tylko pytanie , czy x ma twardsze zawieszenie od zwykłej 330d ?

 

nie mam zwykłych amorków bo mam sportowe dostosowanie podwozia. Wszystko zalezy od tego jaki masz zawias

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolege

akurat ostatnio wymienialem komplet na przod do mojego X, zamawialem u szanownego kolegi Ziółkowskiego oryginaly olejowe i placilem cos ok 860zl za sztuke :duh: niestety innych nie ma do X

a na tyl sa tansze tak jak koledzy pisza cos kolo 300zl

 

no podobno pasują od zwykłej 330d ,a do x-a to jak zwykle 2-3x drożej a prawie wogóle te amorki się nie różnią , będe się orientował dalej

 

dzięki za odpowiedź :)

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem ten temat, myslalem ze mozna nawet dac zamienniki dobrej firmy, niestety tylko oryginaly, przednie amory maja inna zasade dzialania, sa ustawione w polowie dlugosci, pracuja zarowno gora i dol

wymianialem tez tylnie i przednie sprezyny i tu tez jest niespodzianka, bo tylko oryginalne ze wzgledu ze sa jajowate i koszta tez :mad2:

no ale mam nadzieje na tym pojezdzic troche :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolege

akurat ostatnio wymienialem komplet na przod do mojego X, zamawialem u szanownego kolegi Ziółkowskiego oryginaly olejowe i placilem cos ok 860zl za sztuke :duh: niestety innych nie ma do X

a na tyl sa tansze tak jak koledzy pisza cos kolo 300zl

 

no podobno pasują od zwykłej 330d ,a do x-a to jak zwykle 2-3x drożej a prawie wogóle te amorki się nie różnią , będe się orientował dalej

 

dzięki za odpowiedź :)

 

Jak wciśniesz amor od zwykłej w miejsce gdzie przechodzi półoś napędowa dostaniesz medal.

 

Nie trzeba być omnibusem, żeby zauważyć różnicę. Jak się w przedszkolu trenowało zabawę "znajdź elementy różniące rysunki" nie powinno się mieć problemów.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=ED71&mospid=47646&btnr=31_0564&hg=31&fg=10

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=ED91&mospid=47643&btnr=31_0407&hg=31&fg=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub ja tam nie wiem

 

tylko coś mi tam mechanik mówił że 5 tak zrobił i się dało , ale zobacze jaka jest róznica w cenie , jak bedzie mała to nie bedzie o czym mówić , zawsze wole orginał włożyć , z tym to różnie bywa , czasem są kosmiczne róznice a czasem orginał jest tańszy

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub ja tam nie wiem

 

tylko coś mi tam mechanik mówił że 5 tak zrobił i się dało , ale zobacze jaka jest róznica w cenie , jak bedzie mała to nie bedzie o czym mówić , zawsze wole orginał włożyć , z tym to różnie bywa , czasem są kosmiczne róznice a czasem orginał jest tańszy

 

amorki na przod do X nie sa tanie, tak jak pisalem wczesniej wymienialem i nie mialem wyboru ale moje oryginaly ktore padły mialy bagatela 9 lat wiec warto wydac wiecej i cieszyc sie nimi :mrgreen:

Edytowane przez celion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub ja tam nie wiem

 

tylko coś mi tam mechanik mówił że 5 tak zrobił i się dało , ale zobacze jaka jest róznica w cenie , jak bedzie mała to nie bedzie o czym mówić , zawsze wole orginał włożyć , z tym to różnie bywa , czasem są kosmiczne róznice a czasem orginał jest tańszy

 

amorki na przod do X nie sa tanie, tak jak pisalem wczesniej wymienialem i nie mialam wyboru ale moje oryginaly ktore padły mialy bagatela 9 lat wiec warto wydac wiecej i cieszyc sie nimi :mrgreen:

 

A przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i się zaczyna zabawa z częściami do X-a , niestety żadnego zamiennika nie dopasujesz, amortyzatory tylko oryginalne cena z kosmosu- wiem co mówię bo się dowiadywałem jak miałem to auto, poduszki silnika tylko oryginały koszt jednej prawie 400zł. Życzę powodzenia w utrzymywaniu dalej tego modelu, możesz się szykować że za 4xamortyzatory i poduszki pęknie ci jakieś 4000zł z robcizną.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter dla tego szukam , wiedziałem ile x kosztuje w utrzymaniu ale coś za coś , za przegub tez mi krzykneli kiedyś za ori w ASO 1800 zł a kupiłem za 700 zł i jeżdże już ponad rok na nim i nic się nie dzieje, dzisiaj już za 500 zł chodzą

 

więc jak mam wybór na podobny sprawdzony zamiennik za 1/3 ceny ori to wole kupić zamiennik , wymienić i tak wymienie bo mam zamiar pojeździć autkiem jeszcze długo ,

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o amorkach koni ?

http://www.xteam.pl/index.php

 

8741-1481LSPORT AMORTYZATOR KONI SPORT (SERIA ŻÓŁTA ) REGULACJA ZEWNĘTRZNA 704,00zł

8741-1481RSPORT AMORTYZATOR KONI SPORT (SERIA ŻÓŁTA ) REGULACJA ZEWNĘTRZNA 704,00zł

8040-1343SPORT AMORTYZATOR KONI SPORT (SERIA ŻÓŁTA ) REGULACJA STANDARDOWA 396,00zł

 

ale ceny podobne do ori jak widze , poszukam jeszcze co wogóle na rynku jest do x-a

oczywiście wszysko na zamówienie więc trzeba będzie poczekać :(

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o amorkach koni ?

http://www.xteam.pl/index.php

 

8741-1481LSPORT AMORTYZATOR KONI SPORT (SERIA ŻÓŁTA ) REGULACJA ZEWNĘTRZNA 704,00zł

8741-1481RSPORT AMORTYZATOR KONI SPORT (SERIA ŻÓŁTA ) REGULACJA ZEWNĘTRZNA 704,00zł

8040-1343SPORT AMORTYZATOR KONI SPORT (SERIA ŻÓŁTA ) REGULACJA STANDARDOWA 396,00zł

 

ale ceny podobne do ori jak widze , poszukam jeszcze co wogóle na rynku jest do x-a

oczywiście wszysko na zamówienie więc trzeba będzie poczekać :(

 

To jest rewelacyjna oferta i bym się nie zastanawiał. Do takiego amortyzatora można założyć krótsze sprężyny i wszystko wyregulować.

 

BTW Amortyzatory na pierwszy montaż do xi były produkowane w Krośnie (Delphi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom faktycznie są :)

 

http://www1.carparts-cat.com/webkat.asp?SID=0772531201261538018019&ROOT=1

 

nr.artykułu grupa produktów okreżlenie dodatkowe Ilożć Cena

 

VN7-5281 Amortyzator BILSTEIN - B6 SPORT 1 221,00 EUR / Sztuka (excl. VAT) = 928,00 PLN

Miejsce zabudowy oż przednia, z lewej, rozpórka zawieszenia, cisnienie gazu, dwururka, górny trzon

 

VN7-5282 Amortyzator BILSTEIN - B6 SPORT 1 221,00 EUR / Sztuka (excl. VAT) = 928,00 PL

Miejsce zabudowy os przednia, z prawej, rozpórka zawieszenia, cisnienie gazu, dwururka, górny trzon

 

BE3-6865 Amortyzator BILSTEIN - B6 SPORT 1 131,00 EUR / Sztuka (excl. VAT) = 538 PLN

 

tylko to netto czy brutto ? i które lepsze , ceny widze podobne jak w m-ce :) skąd ci się cena wzieła 638 PLN ???? , może ktoś włożył takie to coś powie jak się na nich jeździ

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.