Skocz do zawartości

Ciągnie tylko do 5 tyś. m52b25 PILNE!! Pompa paliwa?


Kmil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów!!

 

mam problem z moja 5tka...otóż 2 dni temu autko ciągło do 4800 , 5000 tys obr . Po tym czuć, że silnik nie idzie dalej, tak jak powinien. Do końca doszedł do ok 5700 i nic więcej, zero odcinki i czuć delikatne szarpanie silnikiem. Na jałowym kręcił do ok 6500. brak odcinki

 

dzisiaj ciągła tylko do 4500 i były jakieś strzały , jakby z wydechu albo rzężenie silnika...

 

Godzinkę auto postało, odpaliłem jeszcze raz strzałów nie było, przejechałem ok 5 km i z powrotem, brak mocy i strzały.

 

w sobotę wymieniłem filtr paliwa oraz czujnik położenia wałka rozrządu... na starym czujniku były dodatkowo szarpnięcia autem a po tym brak mocy... Myślałem że mi się wydaje ale z dnia na dzień, przyśpieszała coraz gorzej. Silnik zaczął głośniej chodzić i jakby pod dźwięk sportowy...

 

świece NGK mają 2 msc, filtr powietrza też. spróbuje jutro podmienić stary czujnik i filtr paliwa.

 

delikatnie dymi na biało i trochę pluje jakby brudną wodą z wydechu.

 

przy dodaniu gazu do deski, na początku jakby zwalniało... ale po chwili zaczyna powoli przyspieszać.

 

pompa w baku brzęczy wiec chyba chodzi... ??

 

za 9 dni mam trase 1.5t km do PL i nie wiem co robić.

 

Podpowiedzcie coś proszę :cry2:

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pompę w baku słychać, to nie znaczy, że podaje odpowiednie ciśnienie. Według mnie właśnie od pomiaru ciśnienia na listwie wtryskiwaczy powinieneś zacząć (około 3-3,5bara). Powodem za niskiego może być kończąca się pompa lub puszczający zawór regulacyjny (w końcu listwy).

Dla wyeliminowania innych czynników (sonda pokazująca głupoty), najpierw reset sterownika silnika (poprzez odłączenie akumulatora na parę minut, żeby się pozbyć ewentualnych błędnych ustawień mapy).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem został rozwiązany. Sypiący się katalizator zapychał wydech, stąd brak mocy, szarpania, gaśnięcie silnika- dławienie itd jak opisane wyżej. Poniżej zdjęcia przedstawiające kata :twisted:

 

może komuś się przyda.

 

 

 

Dzięki __Kai__ za próbę pomocy w rozwiązaniu problemu :cool2:

 

POZDRAWIAM

 

http://img444.imageshack.us/img444/3853/dsc00661op.jpg

 

http://img707.imageshack.us/img707/3715/dsc00662s.jpg

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.