Skocz do zawartości

Anonimowa ankieta - mandaty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy byliby Państwo tak uprzejmi i mogli wypełnić moją badawczą ankietę na temat wysokości mandatów?

Przykładowe pytanie z ankiety:

Czy taryfikator mandatów za naruszenie przepisów dotyczących ruchu pojazdów powinien być surowszy?

 

http://moje-ankiety.pl/respond-356.html

 

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziekuje za zainteresowanie. Dla osób, które mogą podejrzewać mnie o związki z siłami nieczystymi :twisted: , chcę uspokoić w tym temacie. Ankieta jest przeprowadzana na potrzeby własne. Pomysł narodził się po burzliwej dyskusji w trakcie oglądania komercyjnego programu na temat tzw. piratów drogowych. Nie doszło do rękoczynów, ale ani jedna ani druga strona nie potrafiła przekonać do tego, która opcja byłaby skuteczniejsza do przestrzegania przepisów. Stąd pomysł z mojej strony na empiryczne rozeznanie tematu pośród użytkowników dróg. Kto wie może zainteresowanie będzie na tyle duże,że wyniki zostaną wykorzystane do jakiegoś projektu. Mam nadzieję ,że brak podstaw czysto naukowych nie zniechęci was do wypełnienia ankiety. Pozdrawiam Edytowane przez mandat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opublikujesz wyniki coby wszyscy na tym skorzystali w jakis sposob?

 

dales/dalas pytanie "Ile mandatów Pan / Pani otrzymał/ a od momentu otrzymania prawa jazdy?" i pytasz o wiek, ale nie pytasz o dlugosc posiadania prawka, wiec ta informacja bez punktu odniesienia jest bezwartosciowa

 

w pytaniu "Ile powinien Pana/ Pani zdaniem wynosić mandat za poniższe kwalifikacje aby były przestrzegane:"

1) sa podane jakies losowe dzialy z prawa o ruchu drogowym a nie kategorie wykroczen z rozporzadzenia MSWiA ("taryfikator mandatow")

2) nawet podanie kategorii wykroczen nie mialoby sensu bo w jednej kategorii masz caly rozrzut stawek np. od 50pln do 500, wiec powinny byc to jakies konkretne przykladowe wykroczenia. to co jest tam napisane nie mowi nic - "Prędkość i hamowanie" - czego to dotyczy? przekroczenia o 5, o 150, nieuzasadnionego hamowania awaryjnego??

 

mogliscie sie troche bardziej przylozyc do tej ankiety, bo bedziecie sobie analizowac dane, ktore sa kompletnie niewymierne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Zdaje sobie sprawę z niedoskonałości mojej ankiety.

1. Oczywiście mogę opublikować wyniki, nie będzie problemu aby do nich dotrzeć.

2. Pytanie o ilość mandatów ma być odniesieniem do przestrzegania przepisów. Ktoś może jeździć 3 lata i zbierać mandaty, a ktoś 30 lat i nie mieć żadnego. Nie miałam na celu osiągnięcia statystyk w tej kategorii. A wiek jest standardowym pytaniem, przedstawiający przekrój społeczny biorący udział w ankiecie.

3. Są to kategorie taryfikatora mandatów. Z racji tego ,że autorem ankiety jestem ja- subiektywnie wybrałam kategorie, które uważałam za najczęściej nieprzestrzegane. Nie jest bez sensu moim zdaniem, ma wskazać czy jesteśmy za ogólnym zaostrzeniem środków.

 

4. Przypominam ,że ankieta jest dla celów prywatnych. Jak jej losy się potoczą dalej zależy od frekwencji.

 

Czy Pan ją wypełnił?

 

Mimo wszystko dziękuję za uwagi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wypelnilem bo jak drugi raz wszedlem to IP juz zablokowane mimo ze tylko ja otworzylem, jak mi sie zmieni ip to wypelnie.

 

'kategoria hamowanie predkosc' - chce zeby bylo upomnienie za +5km/h, 100pln za +2km/h a 1000pln za +150km/h, co mam wybrac - status qvo czy 1000pln? zapoznaj sie z taryfikatorem i podaj konkretne przewinienia wraz z obecna taryfa, bo to bez sensu, no ale to twoja ankieta... "100% uzytkownikow nie chce mandatu 1000pln za hamowanie i predkosc" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie

Już wiem do kogo pójdzie status "szukania dziury w całym". Nie zmuszam do wypełnienia ankiety. Prawie 100 osób- bynajmniej nie moi znajomi, tylko użytkownicy tego forum jak i podobnych wypełniają ankietę bez dodatkowych komentarzy. Ciesze się ,że ankieta wzbudziła w Panu takie odżywcze emocje co może wpłynie na chęć przeprowadzenia przez Pana własnej ankiety, z uwzględnieniem wszystkich uwag jakie Pan do tej pory wymienił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cie krece.. daj spokoj z tym 'panem', jestes w internecie a nie w urzedzie... lubie rozmawiac o przepisach i bezpieczenstwie drogowym, i lubie kiedy jest to merytoryczne; domyslam sie tez jak mogla wygladac twoja dyskusja, ktora zainspirowala ankiete, wiec zasugerowalem zeby to zrobic w rzetelny sposob i opublikowac wyniki... jesli chodzilo o 'macie linka, wypelniajcie mi, uwagi i dyskusje mam gdzies' to zadanie spelnione, pozdrawiam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w internecie a słowo Pan jest dla mnie wyrazem kultury o której nie muszę zapominać tylko dlatego ,ze jestem anonimową osobą. Moja dyskusja wyglądała podobnie jak opisujesz- jeden z uczestników się obraził tak jak ty. Jeśli chodzi o dyskusje to jak najbardziej czekam na nią po zakończeniu ankiety i opublikowaniu wyników. Bardzo chętnie poznam otwarte opinie na temat jej wyników. Wyników a nie tego co można by było zrobić, zapytać, sklasyfikować inaczej. Ankieta została stworzona w celach dyskusji, a jeśli przeniesie się na kanwy forum i ożywi temat to jeszcze lepiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.