Skocz do zawartości

Ecu z 328i do 323i


DjAquaz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy mam pytanie. Chciałem się dowiedzieć czy moge wsadzić komp ECU z 328i m52 do 323i M52. Byłem się dowiedzieć w Bmw serwisie i powiedzieli mi że musze EWS wymienić także . Więc teraz mam pytanie czy ECU ten komp w podszybiu pod maską wymienie to musze chip wymienić w kluczyku lub go programować by odpalić ??? Czy muszę raczej wyminić EWS + ECU + Chip immo w kluczyku,aby odpalić??? Czy EWS to ten duży sterownik zwany centralką potocznie gdzie podłączamy np centralny z alarmem za schowkiem pasażera???

 

Proszę o porade ale konkretną :D

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym tak sądzisz??? Mam juz wtryski z 328 M52 i nic złego się nie dzieje. Sądzę że zmiana kompa nie wpłynie szkodliwie .Pewnie jeszcze nikt tego zabiegu nie dokonał i na domysłach sie zakończyło. Czyli jednak trzeba stroić ECU z EWS a na czym to polega??? Jak to wygląda .Proszę o objaśnienie jakie dane są wprowadzane albo poprostu na czym polega??

 

Będę wdzięczny

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie do B25 wsadzałem komp od B28 i chodziło to tak jak napisałem. Moze po wiekszym przebiegu adaptacje by sie dostroily i chodziloby to normalniej ale w jakakolwiek poprawe wzgledem serii watpie. Aha, sterownik od B28 ma jeszcze sterowanie klapka w wydechu wiec bedzie caly czas wywalac jeden blad ale to nie ma znaczenia dla pracy.

Synchronizcja polega na tym ze podpinasz sie pod kompa i klikasz "align" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.