Skocz do zawartości

[E85] Z4 2.5i - Kontrola poziomu oleju


tomiczek21

Rekomendowane odpowiedzi

sam chcałem posprawdzac wszystkie płyny i dotarłem do bagnetu od stanu uleju w silniku :) i tu niespodzianka, bagnet jest w kształcie strzały i w 1/3 długosci u dołu ma wycięcia... moje pytanie (bo stan oleju konczy sie na górnym koncu tego wycięcia) czy jest to max stan? czy moze dwie kropki na bagnecie to min i max (wtedy wskazuje to ze mam mało oleju)... jest to wazna informacja wiec wole zapytac doswiadczonych.

z góry dzieki za info

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zejdę do garażu to ci napiszę, ale z tego co pamietam ta "strzała" ma dwa wycięcia jedno wskazuje min drugie max ale nie jestem pewien ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem :)

 

i to co napisałem jest prawdą ... z mojego doświadczenia wiem, że powinieneś mieć olej prawie na max, nie wiem jak 2.5 ale dla mojego 2.2 spalić 100 czy 150 ml/1000km to żaden problem, a tuż przed min komputer sygnalizuje niski poziom oleju ... tak więc staram się sprawdzać olej bardzo regularnie i utrzymywać poziom pod max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis sprawdziłem na zimnym silniku i z tego co piszecie wychodzi mi poza max, dotyka cyferki 1 (jest tam ciąg cyfert) czyli oleju jest minimalnie za duzo... da sie go upuścić troche? czy trzeba calosc wymieniac?

 

tak naprawde to poprzedni wlasciciel wymienial olej w ASO BMW w 2009 r. wiec moze zglosze sie do nich zeby nadmiar spuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziles olej przed odpaleniem silnika czy chwile po? olej musisz sprawdzac na plaskim podlozu (auto musi stac rowno) oraz po dluzszym czasie niepracowania silnika bo jezeli sprawdzisz chwile po zgaszeniu silnika nawet jak chodzil chwilke to pomiar nie bedzie prawidlowy i moze pokazywac za duzo oleju
ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziles olej przed odpaleniem silnika czy chwile po? olej musisz sprawdzac na plaskim podlozu (auto musi stac rowno) oraz po dluzszym czasie niepracowania silnika bo jezeli sprawdzisz chwile po zgaszeniu silnika nawet jak chodzil chwilke to pomiar nie bedzie prawidlowy i moze pokazywac za duzo oleju

 

sprawdzilem bez odpalania po nocy, auto stoi w garazu na plaskim podlozu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie po zakupie nowego auta powinno się zmienić olej, niezależnie od tego co jest napisane na karteczce i co mówi poprzedni właściciel. Lepiej mieć pewność, a skoro zmieniany był w 2009 to i tak termin wymiany się zbliża, bo trzeba wymieniać co rok, nie?

 

To jest ta czarna Zetka z beżowym dachem? Za ile ją w końcu wyrwałeś jeśli można wiedzieć? Może być na PW.

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to poprzedni wlasciciel wymienial olej w ASO BMW w 2009 r. wiec moze zglosze sie do nich zeby nadmiar spuścili.

 

W Z4 olej wymienia się co do 2 lata lub według wskazań komputera, jeżeli masz ponad max a olej ma już ponad rok to nawet bym się chwili nie zastanawiał nam wymianą, jak będziesz miał go za dużo to też nie jest dobrze :!: :!: :!: :!: z tego co pamiętam wchodzi tam 6,4l oleju. Problem pozostaje dlaczego jest zbyt dużo, bo od przeglądu to napewno by już go ubyło a może właściciel przed sprzedażą dowalił bo było go mało, albo najgorsze jak olej się z czymś miesza i go przybywa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie po zakupie nowego auta powinno się zmienić olej, niezależnie od tego co jest napisane na karteczce i co mówi poprzedni właściciel. Lepiej mieć pewność, a skoro zmieniany był w 2009 to i tak termin wymiany się zbliża, bo trzeba wymieniać co rok, nie?

 

To jest ta czarna Zetka z beżowym dachem? Za ile ją w końcu wyrwałeś jeśli można wiedzieć? Może być na PW.

 

poprzedni własciciel robił to w ASO mam na to dokumenty i sam osobiscie w tym aso to weryfikowałem.

Do wymiany rocznej brakuje kilka miesiecy... ( auto od wymiany przejechalo 5tys km, wiec bez sensu wywalac $$) ale dzwonilem do ASO i mają to sprawdzic na wlasny koszt, jesli bedzie trzeba to oczywiscie wymienie.

 

Tak, to czarna Z z bezowym dachem :), cena nieznacznie nizsza po negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to poprzedni wlasciciel wymienial olej w ASO BMW w 2009 r. wiec moze zglosze sie do nich zeby nadmiar spuścili.

 

W Z4 olej wymienia się co do 2 lata lub według wskazań komputera, jeżeli masz ponad max a olej ma już ponad rok to nawet bym się chwili nie zastanawiał nam wymianą, jak będziesz miał go za dużo to też nie jest dobrze :!: :!: :!: :!: z tego co pamiętam wchodzi tam 6,4l oleju. Problem pozostaje dlaczego jest zbyt dużo, bo od przeglądu to napewno by już go ubyło a może właściciel przed sprzedażą dowalił bo było go mało, albo najgorsze jak olej się z czymś miesza i go przybywa ...

 

jade wlasnie do ASO, wszystko sie wyjasni... dziekuje za info i podpowiedzi wszystkim kolegom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

poprzedni własciciel robił to w ASO mam na to dokumenty i sam osobiscie w tym aso to weryfikowałem.

Do wymiany rocznej brakuje kilka miesiecy... ( auto od wymiany przejechalo 5tys km, wiec bez sensu wywalac $$) ale dzwonilem do ASO i mają to sprawdzic na wlasny koszt, jesli bedzie trzeba to oczywiscie wymienie.

 

Tak, to czarna Z z bezowym dachem :), cena nieznacznie nizsza po negocjacji.

 

To ze byl robiony w Aso nic nie znaczy.

Moj tez mial przeglady w ASO i tez bylo 3000km po przegladzie, dostalem nawet faktury - kazda na 1500pln wzwyz.

Okazalo sie, ze nic nie bylo robione, a facet placil kase. Chcesz miec zrobione dobrze - zrob sam, albo stoj nad mechanikiem - i tu ASO wypada najgorzej, bo jedynie gdzie pozwalaja stac to przed Pani w kasie :)

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.