Skocz do zawartości

E60 -cieknąca szyba lub dach panoramiczny


BartoszWPR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z cieknącą szybą lub dachem panoramicznym w bmw E61 2005rok .

Problem wygląda następująco: podczas deszczu lub karcherem myjąc dach zauważam cieknącą kropelkami wodę po przednim prawym słupku od wewnątrz. jest tam kurtyna powietrzna się to nie jest dobre. Wczoraj zauważyłem jeszcze wilgoć pod prawą przednią wycieraczkę (pod wycieraczką na nogi pasażera) ,

czy ktoś może wiedzieć gdzie jest przyczyna?

Do kogo ewentualnie podjechać aby naprawić wadę? ( mieszkam w Warszawie)

Czy można gdzieś znaleźć opis-ilustrację jak przebiegają odpływy wody z dachu itp.?

Jak zdemontować podsufitkę przy dachu panoramicznym i boczki (tam gdzie są zwijacze pasów bezpieczeństwa).

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Wawie jest jeden warsztat, który zajmuje sie naprawą i regulacją dachów, poszukaj w tematach dotyczących niedomykającego sie albo głośnego szyberu na E91 i E61. Numer do warsztatu 502072604

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć zapchany prawy odpływ z rynienki szyberdachu, postaw samochód przechylony w lewo,

jeżeli nie cieknie, ustaw go w przechyleniu w prawo, jeżeli cieknie - duże prawdopodobieństwo, że to kwestia

prawego odpływu.

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sposób przechylenia go na obie strony pokazał mi że problem tkwi nie w dachu a w odpływie w prawych drzwiach ciekło od miejsca w którym występuje pierwsze załamanie uszczelki przednich prawych drzwi.

Zdjęta podsufitka i boczki uwidoczniły iż z dachu nic nie cieknie:) , problem tkwi w drzwiach.

dzięki za rady dzięki nim moje poszukiwania zostały ukierunkowane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do BartoszWPR

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu problemu z cieknącą wodą do wnętrza auta. Mam podobny problem co ty. Mianowicie: po stronie pasażera zauważyłem że woda sączy się na wycieraczkę po słupku i zauważyłem że mokry jest podsufitka od strony kierowcy. Proszę o rady bo wiem że u siebie zidentyfikowałeś

 

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem podobny problem mianowicie po wiekszych opadach deszczu lub po wyjechaniu z myjni miałem wode na wycieraczce od pasażera. Jak sie okazało woda dostawała się poprzez dolną lampkę w drzwiach. Po zdjęciu tapicerki w tych drzwiach zauwarzyłem że na dole drzwi wytłumienie jest odklejone i tamtędy dostaje się woda.

Zaklejenie tego rozwiązało problem. :D

 

 

Pozdrawiam Jaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdjąć podsufitkę nie jest to trudne ( opisałem to w jednym z tematów) , i jeżeli na podsufitce masz podobny ślad co na słupku to jest wina panoramicznego dachu, jeżeli nie chcesz zdejmować podsufitki to o problemie z panoramą świadczyć będzie plamka lub zaciek na łączeniu słupka bocznego z podsufitką. Problem może wynikać albo z odpływów(takie małe gumowe przewodziki które są odpowiedzialne za odpływ wody z rynienek w panoramie) jeżeli są sparciałe lub niedokładnie włożone to będzie ciekło do środka a nie do odpływu.

W sytuacji kiedy to nie jest przyczyną tak jak i w moim wypadku polecam podjechać do dobrego speca ( w Warszawie byłem u bryszcza na jagielońskiej) i wszystko jest ok, nawet w deszcz kiedy wycieraczki nie nadążają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytania uzupełniające

1. Bez zdejmowania podsufitki nie jest możliwe określenie czy te kanaliki odprawadzające wodę są drożne ?

2. Czy te kanały odprawadzające wodę idą w słupku szyby przedniej wewnątrz samochodu ?

 

z góry dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem i o tym , ale ok mogę skopiować odpowiedz:)

"jeżeli nie chcesz zdejmować podsufitki to o problemie z panoramą świadczyć będzie plamka lub zaciek na łączeniu słupka bocznego z podsufitką. Problem może wynikać albo z odpływów(takie małe gumowe przewodziki które są odpowiedzialne za odpływ wody z rynienek w panoramie) jeżeli są sparciałe lub niedokładnie włożone to będzie ciekło do środka a nie do odpływu. "

http://img8.imageshack.us/img8/9549/1001118i.jpg

W tym miejscu będziesz widział plamkę , lub zdejmij słupek (śrubkę wskazuję czerwona strzałka , a niebieska wskazuje w którą stroną trzeba posunąć słupek żeby go zdjąć) , pojeździj bez słupka po deszczu albo na myjkę czy taką sytuację kiedy ci cieknie dach.

Ale zdejmując podsufitkę i lejąc wodę na dach widzisz dokładnie skąd cieknie.

 

2. Czy te kanały odprawadzające wodę idą w słupku szyby przedniej wewnątrz samochodu ?

Nie , kanaliki idą odprowadzają wodę poza auto , jednak właśnie gumowy odpływ jak jest źle założony lub po prostu sparciały to cieknie i przepuszcza wodę do środka.

 

3. Całej podsufitki nie musisz zdejmować tylko przednią część , ja bynajmniej aby zdiagnozować problem zdejmowałem podsufikę tylko do zagłówków tylnej kanapy , choć potem i tak się okazało że zdjęcie całej podsufitki nie było takie trudne i dużo więcej widać, czyli łatwiej zdiagnozować problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie ! Mam pytanie:

1. Zauważyłem że np. po wizycie na myjni zbiera mi się woda w szyber dachu i nie odpływa. Są tam po obu stronach odpływy ale u mnie zatkane są gumowymi "kołkami". Możesz sprawdzić czy u Ciebie jest tak samo czy może są one drożne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe.... Odpływy nie mogą być zatkane gdyż 99% szyberdachów fabrycznych to konstrukcje niehermetyczne więc woda wlewa się do środka do tzw. wanny która z kolei ma odpływy na zewnątrz auta. Jeżeli kupiłeś używane auto to sprawdź najpierw czy nałożone są gumowe rurki na te odpływy (musisz niestety uchylić tapicerkę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem, powiem Tobie że tam w okolicy słupków są odpływy mało co widać.To wszystko powinno być drożne , jeżeli wodą w rynnie dachu zbiera się i nie odpływa to wlewa do środka auta, jeżeli tylko któryś z odpływów jest zatkany woda powinna spływać innym odpływem. Skoro masz zatkany odpływ to lepiej oczyścić , ewentualnie zdjąć takie gumowe "łączniki" które odchodzą od rynny dachu oczyścić i dokładnie zamontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Odświeżę nieco temat, aby nie rozpoczynać nowego.

W moim e60 dach również zaczął w końcu szwankować.

Po pierwsze: nawet zamknięty bardzo szumi, nawet przy stosunkowo niewielkich prędkościach.

Po drugie: zamknięty skrzypi na nierównościach, gdy jest otwarty, to jest cichutko.

Po trzecie: uchylony metalicznie brzęczy.

Po czwarte: przecieka. Ostatnio po wyjeździe z myjni woda zaczęła mi kapać z okolicy przednich lampek do czytania. Podłoga sucha.

 

Zakupiłem już uszczelki oraz zestaw naprawczy dźwigni otwierającej owiewkę (nr 3, 7 i 8 z http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NC91-EUR-06-2006-E60-BMW-535d&diagId=54_0325).

 

Pytania do Was:

- jak zdjąć i wyjąć z auta podsufitkę?

- gdzie są odpływy, ile ich jest i jak je udrożnić? (wg realOEM wychodzi, że jest ich sześć; nr 19 na schemacie)

- co warto jeszcze wymienić/zregenerować, żeby pozbyć się ww. problemów? (oprócz nasmarowania wszystkiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.