Skocz do zawartości

Pompa wspomagania e39


jaakub24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem chyba z pompą wspomagania-od pewnego czasu jak sie autko troszke rozgrzeje to strasznie buczy. Wymieniłem juz płyn na bardziej gęsty i to samo. Co robić ? kupić używaną ? Czy może jest jakiś warsztat co sie zajmuje regeneracją? Co o tym sądzicie ? Z góry dziekuje za odpowiedz POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem podobny problem... w E39 w ogóle trudno jednoznacznie ustalić co tak naprawdę "buczy", jednym paskiem napędzany jest alternator, pompa wody i pompa wspomagania, a "po drodze" jest jeszcze rolka napinająca. Jeśli jednak masz pewność, że problem tkwi w pompie wspomagania to wydaje mi się, że najekonomiczniejszym rozwiązaniem jest kupno używanej pompy - ja tak zrobiłem, kupiłem pompę za 140 zł, założyłem i wszystko ok. Oryginał to wydatek kilkaset złotych, nowa podróba ok.200 - ale wg mnie lepszy używany oryginał.

Są fachmani oferjący regenerację - dzwoniłem do jednego - "zaśpiewał" że zregeneruje... a cena? 100 do 350 zł w zależności od stanu pompy... Wolałem kupić drugą, stara czeka na regenerację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś pomoże? wspomaganie strasznie ciężko zaczeło chodzic. wymienione paski i nowa pompa a problem nie zniknął. mechanik mówi, że to nie maglownica, sprawdzi czy nowa pompa jest sprawna. mówił też o jakimś zaworze ewentualnie. czy ktoś miał podobny problem. jeśli tak - proszę o wsparcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.