Skocz do zawartości

[E36] Hamulce na przód i tył P&P


sulek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się spytać jakie zaciski hamulcowe i jakie tarcze, jeśli zastosuje się konkretne zaciski można założyć do BMW E36 Coupe TYLKO P&P, żadnych adapterów. Wiem, że:

- E46 330i/330d (325x25) zaciski i tarcze pasują P&P na przód, na tył chyba musi być jeszcze inna piasta, gdy chce się mieć, bo przecież szczęki mają większą średnicę

- E31 4 tłoczkowe aluminiowe BREMBO, nie wiem jaka tarcza na przód, tył nie wiem czy jest dostępny z tych aut P&P do E36

 

 

Teraz niepewne info, które muszę potwierdzić lub zdementować:

E32 750i przód 4 tłoczkowe ATE stalowe rozstaw śrub mocujących zacisk do zwrotnicy wynosi 120mm, dystans tarczy do E32 wynosi 48mm, (34116757746 324X30), też pasują P&P do E36 na przód, jeśli TAK to jakie tarcze założyć trzeba do tego??????????

Edytowane przez sulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu twierdzisz, że nie pasują te od E32?? Skoro te zaciski (E32 4-tłoczkowe stalowe ATE) mają rozstaw 120mm, to muszę tylko kupić zwrotnice od M3 E36, teraz pytanie jakie tarcze i klocki hamulcowe zastosować? Znając życie tarcza od M3 E46, ale jakie klocki, co do tarczy też nie jestem pewien.

 

http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndikatforum/topic124679_Bremsenupgrade_BMW_E36,_Vorderachse_3er_BMW_-_E36.html

 

Na stronce jest chyba, że to P&P (punkt 2.2.2)?? Jeszcze nie siadłem nad tłumaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo czytalem o tych plug ale ale rozstaw srub mocujacych to jedno odsadzenie tarczy to drugie wiec albo 330 albo zabawa a zwrotnice od M-ki sadosc drogie juz lepiej zrobic adapter :norty:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie akurat heble z E46 330i/330d 325x25 i to było P&P.

 

Teraz już chodzi mi tylko o samą wiedzę, montując zwrotnice od M3 E36 zyskuję rozstaw 120 mm i mogę założyć zaciski od E31 4 tłoczkowe aluminiowe BREMBO, bądź od M5 E34 4 tłoczkowe aluminiowe BREMBO. Do każdych z nich montuje się tarcze M3 E46 325x28?? Jeśli w tym zdaniu jest błąd popraw mnie.

 

 

Teraz znalazłem na stronie niemieckiej syndykat.de - mądra strona, że również montując zaciski E32 750i 4 tłoczkowe stalowe i tarcze M3 E46 325x28 też będą pasować do E36 na przód. E31 zaciski pasują - wiadomości ze stronki, od ciebie i już nie pamiętam z jakiegoś innego źródła. Zaciski od M5 E34 4 tłoczkowe aluminiowe BREMBO i tarcze M3 E46 325x28 to wiadomości od gościa pawelo_m3gt, który wystawił kiedyś taki zestawik na sprzedaż.

 

 

Jeśli gdzieś jest jakiś błąd lub coś wiesz więcej niż ja to podziel się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zaciski są stalowe, więc cięższe od tych BREMBO aluminiowych, z tego co wiem montowanych w E31 oraz w E34 M5, z tym, że jest to rzadko spotykany gadżet stąd moje zainteresowanie tym.

 

Hamulce to nie gadzet to ma dzilac i miec niska wage :twisted:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o sprawach technicznych, a tu o dyrdymałach. Chcę zweryfikować swoją wiedzę na ten temat. Gadżet to taka przenośnia. Tarcze z M3 E46 mają taką samą wysokość jak te do E36. Dalej zadaje to samo pytanie??

 

 

Teraz już chodzi mi tylko o samą wiedzę, montując zwrotnice od M3 E36 zyskuję rozstaw 120 mm i mogę założyć zaciski od E31 4 tłoczkowe aluminiowe BREMBO, bądź od M5 E34 4 tłoczkowe aluminiowe BREMBO. Do każdych z nich montuje się tarcze M3 E46 325x28?? Jeśli w tym zdaniu jest błąd popraw mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza e36 ma 315 mm ta z e46 to plywajaca tarcza 325 mmlub w wersji csl 345 mm

resta w teori ok ale nie mialem w reku i nie przymierzalem zostaje kwestia odsadzenia tarczy

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Ja mam problem z doborem hamulców do swojego wynalazku. Musze miec tarcze z otworami 5x120 i do tego potrzebuje zaciski z recznym (bebnotarcze nie wchodzą w gre). Przerabiał już ktoś taki temat ? Może zaciski z innej marki np. vw ? Adaptery i tak musze zrobic ale mam zagwózdke jak dobrac tarcze bmw i zaciski xxx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.