Skocz do zawartości

PROBLEM ZE SKRZYNIĄ AUTOMAT


luki613

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam Bmw X5 E53 z 2002 roku 3,0 Diesel , mam z nią nastepujący problem :

gdy silnik jest zimny wysztko pracuje idealnie biegi ładnie wchodza normalnie jezdzi , natomiast po 5 minutach gdy się rozgrzeje silnik włanczam bieg i silnik nie jedzie zachowuje sie tak ja na N , na zadnym biegu nie jezdzi , na kazdym sachowuje sie jak na N , silnik chodzi normalnie nic nie stuka czy cos w tym stylu . na cieplym silniku biegi normalnie wchodza ale auto nie rusza .

Gdy silnik znow jest zimny skrzynia pracuje idealnie kazdy bieg chodzi jezdzi .

 

Co może byc tego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem te same objawy. I było już po skrzyni. U mnie nie miało to nic wspólnego z zimnym czy ciepłym silnikiem. Po prostu zaraz po odpaleniu auta skrzynia chwilę ciągła, potem zachowywała się jak na N.

Remont w moim wypadku 6300pln.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten sam objaw, odstawilem do mechanika, wymienili filtr i olej w skrzyni, samochodu jeszcze nie odebralem ale rozmawialem z mechanikiem i mowil ze robili sprawdzenie i jak narazie wszystko ok, zobaczymy czy to rzeczywiscie pomoze jak zrobie "kilka" km. ceny jeszcze nie znam napisze dzisiaj wieczorem lub jutro:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z całym szacunkiem ale jakoś nie chce mi sie wierzyć żeby po takich objawach jak opisujecie pomogła zwykła zmiana oleju i filtra, to chyba jakiś cudowny ten olej musiałby być. Wszyscy na tym forum mówią że olej się zmienia zanim cokolwiek złego zaczyna się dziać bo jak już skrzynia szarpie albo samochód wogóle nie jedzie tak jak w tym temacie to nie ma szans żeby to zmienić zalewając nowy olej, regeneracja murowana choć oczywiście życzę żeby stał się cód i ten olej i filtr naprawdę coś pomogły :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie w CUDA nie wierze, pisze tylko jak jest kolego i skoro pisze ze mechanik wymienil te dwie rzeczy i JAK NARAZIE one pomogly to znaczy ze tak jest, kwestia czy to juz da spokoj na dluzej czy padnie za chwile :roll: . Sam zakladalem ze bedzie renowacja i przynajmniej 4 kola w plecy, ale mam nadzieje ze narazie bedzie dobrze i tyle w temacie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odebralem od mechanika, poki co dziala bez zastrzezen koszt....600zl. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dzialalo ok ale tak jak pisalem wczesniej dopiero sie okaze jak zrobi sie nim "kilka" km. jak cos sie znowu bedzie dzialo (odpukuje) bede drogich Forumowiczow informowal:) poki co pozdRRawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Odkopię temat, padła skrzynia automat w x5 e53 z 2003r 3.0d (ok 300tys przebiegu) - gubi 4 bieg, po zmianie na sport potrafi działać poprawnie, ale świeci się tryb serwisowy. Pytanie gdzie naprawialiście swoje skrzynie, regenerowaliście itd.. (najlepiej mazowieckie, ew okolice Warszawy) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.