Skocz do zawartości

320d 135KM modyfikacja filtra powietrza?


djpits

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sory odrazu za głupi pomysł ale lubię eksperymentować :P:)

 

Szkoda mi na dziś ok 250zł na filtr powietsza sportowy, wiec pomyślałem że może jeśli w zwykłym wytnę niewielką dziurę - wtedy będzie zasysał łatwiej powietrze, oczywiście na filtrze jest jeszcze filcowa osłona której nie ruszę żeb nic niewciągło.

 

Kombinował ktoś coś takiego? ( to oczywiście zabawa przed wymianą filtra)

 

Spalanie powinno spaść?

Powinien lepiej się wkręcać ?

 

Mogę coś spieprzyć ? pomijając że coś może wessać bo to oczywiste.

powietsza :arrow: powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupi pomysl.. Ulepszac bmw polsrodkami to raczej zly pomysl pozniej przeplywka czy co kolwiek innego moze swirowac nie daj boze zeby cos sie dostalo do wirnika turbiny .....

 

Lepiej załóz sobie sportową wkladke i bedziesz mial spokoj ( oczywiscie to nic nie da ale bedziesz miał spokojne sumienie )

 

Jak ci brakuje mocy to CHIP Tuning jest najlepszym rozwiazaniem ! Tylko nie taki z allegro ale profesjonalne strojenie na hamowni bo od takich pseudo chipow pada dwu mas i tak dalej ....

 

Wywal katalizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprzestań tego druciarstwa

kup normalny filtr wymieniaj go nie rzadziej niż raz do roku a nawet częściej lub go przedmuchuj sprężonym powietrzem

sportowe wkładki sobie odpuść do dyszla lepiej wrzuć do świnki i zbieraj na wirusa

 

ja już po 3 tygodniach miałem lekko przybrudzony filtr w miejscu gdzie wpada powietrze a czyściłem i myłem cały dolot, a jezdze tylko po asfaltowych drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam do wymiany więc zaeksperymentowałem, przeciąłem go w paru miejscach ( wcześniej wyczyściłem ) złożyłem wszystko i.... ?

 

Autko jest bardziej "agresywne", szybciej sie zbiera. Oczywiście różnica minimalna ale jednak coś widać daje np. sportowy filtr (jak mówiłem niepotrzebuje więcej mocy, tylko żeby się zbierała jak fabryka dała :)

 

 

Co do filtrów: a co te np FILTRON - taki mam obecnie, czy niewiem MANN FILTER są złe ? Przecież to wszystko chyba z 1 materiału leci... ? Mówię o takich do 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie daj se spokój z tymi manewrami, to nic nie daje.

Strach pomyśleć co by było gdyby całkowicie wyciągnąć filtr powietrza, to już chyba półosie ukręcone na bank.

Tak jak ci radzili koledzy zbieraj lepiej na chipa i na pewno poczujesz różnice.

I do tego jak słyszę: auto lepiej sie zbiera , jest bardziej agresywne, mniej pali,mniej dymi, silnik pracuje ciszej, ludzie z drogi uciekają, lepiej trzyma sie drogi to................bez komentarza:)

 

Z mojego doświadczenia 80% 320stek przyjeżdżających do warsztatu nie ma swoich fabrycznych 136 KM bo ludzie po prostu nie wiedza jak te auta mają jeździć i tak jeżdżą często pare lat.

 

Co do filtrów to kup sobie Manna i Filtrona, jak nie zauważysz różnicy to nie "przepłacaj" za Manna;)

 

Nie che nikogo obrażać ani sie nabijać ale trzeba rozsądnie podchodzić do pewnych spraw.

 

Pozdrawiam wszystkich tych których nie boli każda złotówka wydana na swoje cudo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.