Skocz do zawartości

Pisk/skrzypienie na zewnątrz auta


Trenchtown

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wlokąc się do roboty w późnoporannym korku na trasie z ekranami przeciwhałasowymi usłyszałem, że samochód piszczy/skrzypi gdzieś na zewnątrz (efekt słyszalny tylko przy otwartym oknie i dzięki ekranom które odbijają dźwięk). Pisk/skrzypienie było przerywane i jego częstotliwość rosła wraz z prędkością (przyrosty prędkości nie były duże jak to w korku), wciśnięcie hamulca powodowało, że pisk ustawał. Po wymianie kół na letnie problem nie zniknął, do następnego przeglądu mam 8000km do przejechania. Może ktoś ma pomysł jakie jest źródło pisku oraz czy to nie oznacza jakiejś usterki (np hamulców)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w jakim stanie są klocki. Sprawdź czy hamulce sie zbytnio nie nagrzewają.

Prawdopodobnie spowodowane jest to zabrudzeniem lub korozją elementów układu hamulcowego przez co klocki nie odpuszczają przy zdjęciu nogi z hamulca i delikatnie obcierają o tarcze.

Czyszczenie powinno załatwić sprawę.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal o metal to jakby klocki poszly, ale masz czujniki to powinno ci pokazac.

Chyba ze od recznego to chyba nie ma czujnikow, bo wiesz ze masz 2 hamulce z tylu.

Raz cos podobnego mialem to mi musial kamien miedzy klocki a tarcze w skoczyc, juz mialem klocki kupowac, a wystarczylo pare razy dobrze przychamowac.

Na dobry poczatek poogladaj kazde kolo czy nic nie zaczepia moze jakas oslona sie podgiela, na feldze powinno byc widac.

Jeszcze jedno mi wpadlo do glowy jak masz 16 i skrzywiles felge to moze byc to, bo luz miedzy felga a zaciskiem hamulca jest ok 5mm i moze felga bic o zacisk, ale to tez bedzie widac po feldze

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.