Skocz do zawartości

E39 wybór silnika oraz warsztatu do LPG


bati88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Możliwe ze taki temat juz był ale nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie. Mam zamiar kupic E39, zastanawaim sie nad silnikami 2.8 ; 3.0 ; 3.5 ; 4.0. Głownie bede zwracał uwage na stan auta, ale ciekaw jestem czy jest jakaś róznica miedzy tymi silnikami odnosnie instalacji LPG, jeden bardziej sie nadaje, drugi nie? Najchetniej kupil bym 2.8

Drugie pytanie to jaką instalacje najlepiej założyć i przede wszystkim gdzie? Jestem z małopolski ale nie koniecznie musi to być ktoś z okolic. Zależy mi na pewnym i sprawdzonym warsztacie. Moge przejechac pół Polski jeśli faktycznie tam robią to najlepiej.

3 pytanie to ile będzie kosztować taka instalacja.

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik będzie dobry do gazu

wiadomo, że 3.5 oraz 4.0 sama instalacja będzie droższa, bo to 8 garów

kieruj się stanem technicznym jak mówisz

2.8 najbardziej sprawdzona jednostka, 3.0 super silnik ale lubi olej, 8 garowe to także super silniki, ogromna moc ale i spalanie większe i inne sprawy związane z obsługą

 

ja polecam zakład:

GZW Zbrobsławice k. Gliwic

 

Tel: 663 082 622

889 77 11 77

p. Sebastian

 

założyłem tam do swojego i jestem bardzo zadowolony

zadzwoń i porozmawiaj z właścicielem, dowiesz się co i jak założyć do swojego

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w v8 poza ceną instalacji nie ma żadnych dodatkowych kosztów obsługi, autko jeździ przyjemnie i szybko potrafi spalić od 9.7 do górnej granicy jeszcze nie udało mi się określić, samochód w zasadzie bez obsługowy jeśli chodzi o silnik, częściej coś elektronicznego padnie :D ale to we wszystkich e39, ja polecam 540 po 98 roku wtedy była zmiana silników, i spałniają wyższe normy oraz :D ma 20 nm więcej :D wszyscy piszą tu na forum że najlepszy kompromis między osiągami a spalaniem to 528/530 więc pewnie mają racje, co do gazu wiele osób zakładało i jeśli był to Prins to problemów nie było jeśli nie był to prins to loteria :D jednym dobrze działa innym nie

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówie nie mam gazu, ale wystarczy przegrzebać forum i zobaczysz że każdy kto założył prinsa, jest z tej instalacji zadowolony, ci co polecają stag mają różne problemy Landi też podobno dobre ale na forum mało o tej firmie a przynajmniej ja mało wyszukałem, inne wynalazki typu elpigaz to już jest ogromna loteria, jak byłem zdesperowany bo cena paliw wynosiła około 5 zł to zacząłem szukać instalacji, 90% gazowników których pytałem o instalacje w tym samochodzie od razu mówili o Prinsie potem czasem coś o Landi bo zamiast 8 tysięcy kosztowała 6 ale żaden z tych których ja pytałem nie wymienił innej firmy nawet w moim zadupiu jakim jest Olkusz, gazownik od razu powiedział, Prinsa tylko i daje na to 24 miesiące gwarancji że z autem nic się nie bedzie działo, potem to landi ale już taki pewny tej niezawodności nie był, mówił że jest 25% taniej ale on nie jest tak pewny jak w przypadku prinsa, ostatecznie byłem zdecydowany na prinsa i czekałem na cene paliwa 5 pln, cena nie przekroczyła piątala, ja nie założyłem gazu :D, decyzja należy do ciebie :D

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć znalazlem fajna e39 2.8i w gazie zenit. stan techniczny auta oceniam na b. dobry, mam pytanie o ta instalacje, bo sa rozne opinie, czy jest to przesadzone ze jest zła czy jesli byla dobrze zamontowana to nie powinienem miec z nia problemow. dzis jezdzilem tym autem i nie bylo sie o co przyczepic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja ma rok, z tego co wiem to spisuje sie dobrze, wiec może nie jest taka zła? jeśli by sie faktycznie zaczeło nie wiadomo co dziac to jest to problem zmienic instalacje? pytam bo nie wiem. Rozumiem ze ponosze troche wtedy chyba mniejsze koszty bo butla i troche roboty jest juz zrobione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.