Skocz do zawartości

separator oleju E91 320D 163KM


sowa23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum . Jestem posiadaczem od niedawna E 91 320D 163KM w automacie . Dokładnie wczoraj zrobiłem w aucie eksplatacje robił to człowiek mój kolega ktory pracuje w serwisie BMW i jest wielkim miłośnikiem tej marki można powiedzieć auta BMW ma w jednym paznokciu . Wracając do tematu pokazał mi najważniejsze usterki w tym silniku z czego jedna już u mnie wystąpiła i można jej zapobiec jeśli dość szybko się to zrobi a mianowicie wymiana separatora oleju tak zwanej odmy jak się nie mylę on mówi że to jest odpowietrzenie układu korbowodowego, ten separator powinno się wymieniać co trzecią wymiane oleju w silniku i taka ciekawostka wogóle ten separator miał wade fabryczną i kiedyś była prowadzona akcja naprawcza w aso w samochodach na gwarancji a wadą jest to że on przepuszcza olej do układu dolotowego a skutek jest taki że jak nie zobaczycie tego w porę to dolot zaczyna się zalepiać aż silnik staje u mnie po zdjęciu osłony pod silnikiem okazało się że separator przepuszcza i dolot już był zasmarkany i cała osłona też strasznie to wyglądało ale wymienił mi od razu ten separator bo wiedział że przy tym przebiegu trzeba zrobić taki separator orginał z serwisu 200 zł nowy model potem już tylko wymienia się wkład za 30 zł taki mały filterek w starych modelach tak jak i u mnie separator był membranowy tak więc sprawdzcię co się u was dzieje bo to nie jest drogie a szkód może narobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.